jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۳۳۸۳ ۲۴ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان غذا و دارو با تأکید بر ضرورت جلوگیری از ورود موادغذایی قاچاق به بازار گفت: برخورد با قاچاق مواد غذایی در سطح کشور شدت می‌یابد.

غلامرضا اصغری در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: متأسفانه مواد غذایی قاچاق شامل انواع شکلات و آدامس‌های خارجی و همچنین محصولات مشابه در بازارهای کشور یافت می‌شود که نیازمند عزمی جدی برای مقابله با توزیع آن است.

وی با اشاره به نحوه ورود این مواد به داخل کشور گفت: مسافرانی که از کشورهای خارجی می‌آیند و کولبران نیز نقش مهمی در ورود موادغذایی قاچاق به کشور دارند.

رئیس سازمان غذا و دارو با تأکید بر ضرورت جلوگیری از ورود موادغذایی قاچاق به بازار، از شدت یافتن برخورد با قاچاق مواد غذایی در سطح کشور خبر داد.

اصغری تأکید کرد: سازمان غذا و دارو در راستای مبارزه با این پدیده، نظارت خود بر مبادی ورودی این محصولات و همچنین توزیع کنندگان را افزایش داده و در صورت مشاهده مواد غذایی قاچاق در سطح بازار، جمع آوری می‌شود.

وی همچنین در بحث محصولات تراریخته نیز به اهمیت شناسایی این محصولات توسط مصرف کنندگان تأکید و تصریح کرد: محصولات تراریخته در کشور با برچسب G.M.O شناسایی می‌شوند و بر توزیع محصولات یاد شده با برچسب فوق به شدت نظارت می‌شود.

رئیس سازمان غذا و دارو تأکید کرد: در کشور هیچ محصول تراریخته ای که فاقد این برچسب باشد، در اختیار مصرف کنندگان قرار نمی‌گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر