jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۱۸۵۶ ۱۹ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

محققان دانشگاهی در سنگاپور ربات ماساژوری ساخته‌اند که قابلیت تقلید حرکات دست انسان و انجام فیزیوتراپی را دارد. به گزارش مهر، رباتی متخصص ماساژ کمر و پا کار خود را در سنگاپور آغاز کرده است. این ربات حرکت کف دست انسان و انگشتان او هنگام ماساژدرمانی و فیزیوتراپی را تقلید می‌کند. این ربات در حقیقت پاسخی به کمبود نیروی کار انسانی و چالش مربوط به کیفیت در صنعت خدمات درمانی این کشور است و در مرکز درمان‌های سنتی چینی فعالیت خود را آغاز کرده است. ربات Emma3.0 درحقیقت سومین نسل از ربات ماساژوری است که از سال گذشته نمونه‌ای از آن رونمایی شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر