jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۸۰۶۳۰   ۱۶ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

عصای سفید افراد نابینا، حکم تابلوی ایست را دارد و براساس قانون بی‌توجهی به آن100 هزار تومان جریمه دارد ‌

‌ قانون عصای سفید اجرایی شد

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی با اشاره به این که جریمه پیشنهادی رعایت نکردن قانون عصای سفید صد هزار تومان است، گفت: عصای سفید مانند تابلوی ایست ا‌ست و افراد ناتوان و کم توان و افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند، در صورت تصادف به عنوان عابر پیاده شناخته شده و به آنها دیه تعلق می‌گیرد.

به گزارش جام‌جم، سردار تقی مهری دیروز در حاشیه همایش بهار دانش در مدرسه نابینایان موفقیان افزود: از سال‌های گذشته برای معلولانی که از ویلچر استفاده می‌کردند، خلا قانونی وجود داشت به‌گونه‌ای که این افراد به‌عنوان عابر پیاده محسوب نمی‌شدند و در تصادفات حقوق آنها ضایع می‌شد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر نابینایان نیز کمتر مورد توجه بودند که با پیگیری پلیس افراد ناتوان و کم توان به عنوان عابرپیاده محسوب شده و عصای سفید به‌عنوان تابلو ایست در نظر گرفته شد.

مهری تاکید کرد: با پیگیری پلیس این قانون در کمیسیون اجتماعی دولت تصویب و در هیات وزیران تصویب و ابلاغ شده و اکنون اجرایی می‌شود البته به‌دنبال تشدید جرایم در این حوزه هستیم.

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی بیان کرد: پلیس همواره ارتقای فرهنگ ترافیک را دنبال کرده تا تعداد حوادث رانندگی کاهش یابد و اکنون به دنبال آموزش همیاران پلیس و ارتقای آموزش فرهنگیاران جوان و نوجوان هستیم، چرا که در نهادینه شدن فرهنگ ترافیک و رعایت قوانین، همیاران نقش کلیدی داشته و اکنون با اجرای همیار پلیس شاهد وضعیت خوب در اجرای قوانین رانندگی هستیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر