jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۰۸۰۴   ۱۴ تير ۱۳۸۱  |  ۲۱:۱۶

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت : در صورت تصویب دولت و مجلس ایران به شرکت تضمین صادرات چند جامعه موسسه بانک جهانی می پیوندد دکتر نوروز کهزادی افزود: موسسه بانک جهانی سرمایه گذاری ها در تمام جهان را بیمه می کند و تضمین کننده

سرمایه های شرکتهای خارجی در کشورهاست وی گفت : موسسه بانک جهانی آمادگی دارد جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یکی از اعضای خود بپذیرد وی همچنین به حمایت بانک توسعه صادرات از صادرکنندگان کالا اشاره کرد و گفت : این بانک تسهیلات قابل توجهی برای صنایع بسته بندی کالاهای صادراتی پرداخت می کند وی اعلام کرد: این بانک در عین حال به برخی از صادرکنندگان کالا به افغانستان وام پرداخت می کند.همچنین وی افزود :صادرکنندگانی که به بازارهای جدید، کالا صادر کنند، بین 2 تا3 درصد از صندوق ضمانت صادرات کشور جایزه می گیرند. دکتر کهزادی ، گفت : سرمایه صندوق ضمانت توسعه صادرات ایران در حال حاضر700 میلیارد ریال است. این صندوق همچنین نرخ ارز را به 7900 ریال بیمه کرده و چنانچه نرخ ارز از این میزان کمتر شود، به صادرکنندگان خسارت پرداخت می شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر