jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۹۲۶ ۱۴ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر حمایت کامل جمهوری اسلامی ایران از دولت عراق در نابودی تروریسم و تحقق ثبات و بازسازی و توسعه این کشور تاکید کرد.

به گزارش فارس، آیت‌الله سیدمحمود هاشمی‌شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در سفر به عراق با حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی، آزادسازی شهرهای موصل و تلعفر از اشغال داعش را به نخست‌وزیر این کشور تبریک گفت و افزود: پیروزی‌های پی‌درپی در عراق با وحدت مردمش، جهانیان را شگفت‌زده کرد و فرصت را از دشمنان این کشور گرفت.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر حمایت کامل جمهوری اسلامی ایران از دولت عراق در نابودی تروریسم، آزادسازی کامل سرزمین‌های اشغال شده از سوی داعش و تحقق آرمان‌های مردم آن در دستیابی به وحدت، ثبات، بازسازی و توسعه عراق تاکید کرد.

نخست‌وزیر عراق نیز در استقبال از آیت‌الله شاهرودی و هیات همراه، یکپارچگی و وحدت مردم عراق را رمز پیروزی در همه جبهه‌ها عنوان کرد و یادآور شد: ما همچنان با عزم، اراده، قدرت، تکیه بر مردم عراق و توان آنها در مسیر پیروزی به پیش می‌رویم.

العبادی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: ما روزهای پیروزمند باشکوهی را سپری می‌کنیم که نیروهای قهرمان عراقی از گروه‌های مختلف با فداکاری و حمایت و پشتیبانی آیت الله سیستانی، مرجع عالیقدر عراق، آن را رقم زده‌اند.

وی با استقبال از هیات ایرانی و رضایت از سطح روابط بین دو کشور، از حمایت تهران از بغداد در برابر تروریسم قدردانی کرد.

آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه وی، پنجشنبه گذشته وارد بغداد، پایتخت عراق شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر