jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۸۳۶ ۱۴ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بیش از دو میلیارد تن ذخیره سنگ‌آهن جدید در یزد کشف شد که معادل کل ذخیره شناسایی شده در کشور است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمد شریعتمداری با بیان این که درباره این کشف باید اقدامات دیگری نیز انجام شود، افزود: این اقدام ارزشمند که معادل کل ذخیره شناسایی شده سنگ‌آهن را در کشور به ارمغان آورده، نقطه امیدی برای فعالیت‌های معدنی کشور است.

در همین حال مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: این معدن در اردکان قرار دارد و از لحاظ ذخیره و عیار در کشور و دنیا بی‌نظیر است. محمد علمدار افزود: توده عظیم مغناطیسی گستره طولی 7/5 کیلومتر و عرض 1/5 کیلومتر و عمق 1/5 تا 3/5 کیلومتر رانشان می‌دهد. وی خاطرنشان کرد: توده مورد نظر از عمق 1/5 کیلومترشروع می‌شود به ضخامت 1/5 کیلومتر می‌رسد و بیشترین عمق حفاری اکتشافی که تاکنون صورت گرفته حفاری کمتر از 700 متر بوده است. وی افزود: با خرید جدیدترین تجهیزات حفاری برای اولین بار درکشور در اعماق 2000 متر در بازه زمانی 13 اسفند95 تا 20 مرداد 96 در مجموع 1900 متر حفاری گزارش شده است.

وی خاطرنشان کرد: از نتایج اولیه حفاری نتایج مثبتی از وجود کانسنگ سنگ‌آهن و ذخایر بیش از دو میلیارد تن مورد انتظار است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر