jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۸۶۱۷ ۱۱ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

طبق نتایج مطالعه محققان ایتالیایی، مصرف روزانه یک وعده شکلات تلخ همراه با روغن زیتون فوق خام برای سلامت قلب افراد مفید است و ریسک مشکلات قلبی ـ عروقی را کاهش می‌دهد.

به گزارش مهر، فواید روغن زیتون ناشی از ترکیب طبیعی موجود در آن موسوم به پلی فنول‌هاست. این ترکیب در تمامی گیاهان از جمله سیب هم وجود دارد، اما نتایج نشان می‌دهد خواص این ترکیب در صورت مصرف شکلات غنی شده از روغن زیتون به‌مراتب بیشتر است.

دکتر روسلدا دی استفانو، عضو تیم تحقیق از دانشگاه پیزای ایتالیا، در این باره می‌گوید: «ما دریافتیم که مصرف روزانه کوچک شکلات تلخ غنی شده با پلی‌فنول‌های طبیعی حاصل از روغن زیتون فوق خام با بهبود احتمال خطر قلبی ـ عروقی مرتبط است.» وی در ادامه می‌افزاید: «مطالعه ما نشان می‌دهد که روغن زیتون فوق‌خام ممکن است یک مکمل غذایی مناسب برای کمک به حفظ سلول‌های ترمیم‌کننده بدن باشد.» این سلول‌ها برای بهبود عروق خونی حیاتی هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر