jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۸۱۱۵ ۰۹ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

سینما یکی از مظاهر توسعه فرهنگی در هر جامعه است و متاسفانه قدیمی‌ترین سینماهای کرمان این روزها در حال ویرانه شدن و فراموشی کامل هستند.

از پنج سینمای موجود در شهر کرمان هم اکنون سه سینما فعال است که این سینماها هم با مشکل جدی در تامین هزینه‌ها مواجه هستند و در برخی از سئانس‌ها حداکثر تعداد تماشاچیان به اندازه انگشتان یک دست هم نمی‌رسد. در شهرستان‌های استان کرمان وضعیت بسیار بدتر است، در حالی‌که شش سینمای دیگر استان در شهرستان‌ها مستقر است اکثر این سینماها نیز سال‌هاست درشان به روی مردم بسته شده است. هنوز مردم جیرفت و کهنوج دورانی را که جوانان این شهرها برای دیدن آخرین فیلم‌های روی پرده مقابل سینما صف می‌کشیدند به یاد دارند، اما سینمای جیرفت و سینمای شوباد کهنوج در کنار سینمای بم سال‌هاست از رده خارج شده‌اند. برگزاری بخش استانی جشنواره فجر طی سال گذشته در کرمان نیز نتوانست رونق را به سینما باز گرداند و عملا در برخی سئانس‌های سینما حتی یک ردیف صندلی‌های سالن‌ها پر نمی‌شود. عدم وجود فیلم مطابق با سلیقه تماشاچی، جایگزینی تفریحات سهل‌تر، کمبود سینما در شهرستان‌ها و عدم توسعه سینماهای موجود مطابق با نیاز جامعه صنعت سینما در کشور و به تبع آن در استان کرمان را هر روز بیشتر به لبه پرتگاه نزدیک می‌کند./ مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر