jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۶۸۶۶ ۰۶ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

734 نفر از ماموران پلیس ترکیه که به اتهام عضویت، ارتباط یا انتساب به گروه کودتاگر فتح‌الله گولن از کار خود برکنار شده بودند، پس از بررسی پرونده توسط وزارت کشور دوباره به کار خود بازگشتند. این افراد طی یک سال گذشته و با استفاده از قانون حالت فوق‌العاده و بخشنامه‌های در حکم قانون و به اتهام ارتباط تشکیلاتی با گروه گولن و تلاش برای ایجاد دولت موازی و ساقط کردن دولت قانونی مستقر از کار خود اخراج شده بودند.

براساس بیانیه منتشر شده از سوی فرماندهی پلیس ترکیه، اسامی این افراد در روزنامه رسمی ترکیه منتشر شده است. بینالی ییلدریم نخست وزیر ترکیه حدود یک ماه پیش اعلام کرد راه اعتراض برای افرادی که به موجب اصلاحیه قانون در وضعیت فوق‌العاده از خدمت تعلیق شده‌اند، باز شده و افراد برکنار شده می‌توانند شکایت کنند. در یک سال گذشته دولت ترکیه افراد بی‌شماری را که تعداد آنها بیش از 170 هزار نفر اعلام شده، دستگیر کرد و هزاران نفر از این افراد را به اتهام دست داشتن در کودتا یا عضویت در گروه گولن به عنوان عامل اصلی کودتا از کار برکنار کرده است./ ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر