jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۶۵۸۱ ۰۵ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان در آزمون دکترای 96 اعلام شد و داوطلبان می‌توانند با ورود به سایت سازمان سنجش از نتیجه آزمون خود مطلع شوند.

به گزارش جام‌جم، دکتر حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش با اعلام این خبر عنوان کرد: فهرست اسامی نهایی پذیرش دوره دکتری در تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور و دانشگاه آزاد اسلامی در سایت سازمان سنجش اعلام شده است.

کارنامه داوطلبان پذیرفته‌شده بجز پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد، یکشنبه پنجم شهریورماه (امروز) منتشر می‌شود. کارنامه پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد در سایت مرکز سنجش دانشگاه آزاد منتشر می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: از تعداد 260 هزار و 520 داوطلب آزمون دکترای (نیمه‌متمرکز) 96 تعداد
212 هزار و 941 داوطلب در جلسه حاضر و 47 هزار و 579 داوطلب غایب بودند، به عبارت دیگر 81/74 درصد در جلسه آزمون حاضر و 18/26 درصد غایب بودند. وی افزود: براساس آمار از میان شرکت‌کنندگان در آزمون دکتری، تعداد 199 هزار و 303 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد، 145 هزار و 869 داوطلب معادل 73/19 درصد از داوطلبان مجاز نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته و انتخاب کدرشته محل‌های خود به ترتیب اولویت علاقه اقدام کرده‌اند. مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: از تعداد 199هزار و 303 داوطلب مجاز به انتخاب رشته، تعداد 53 هزار و 434 داوطلب انتخاب رشته نکرده‌اند و در واقع غایب انتخاب رشته هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر