پس از اجرای آزمایشی بزرگراه برقی، زیمنس این سیستم را در اتوبان‌های آلمان پیاده‌سازی خواهد کرد.
کد خبر: ۱۰۶۳۸۴۰
اتوبان‌ برقی؛‌ دستاورد جدید زیمنس آلمان+عکس

به گزارش جام جم آنلاین از زومیت، پس از اجرای آزمایشی بزرگراه برقی، زیمنس این سیستم را در اتوبان‌های آلمان پیاده‌سازی خواهد کرد.

زیمنس برای اولین بار در سال ۲۰۱۲، از طرح بزرگراه برقی (eHighway) خبر داد. در این سیستم، کامیون‌های هیبرید/برقی که پانتوگراف مخصوص روی آن‌ها نصب باشد، به‌طور خودکار فقط با انرژی الکتریکی حرکت می‌کنند. سال گذشته اولین فاز اجرایی بزرگراه برقی در یک جاده‌ی فرعی به مسافت ۲ کیلومتر در استکهلمِ سوئد آزمایش شد. حالا زیمنس از برنامه خود برای اجرای بزرگراه برقی به مسافت ۱۰ کیلومتر در اتوبان A5 آلمان خبر می‌دهد.

اولین مرحله ساخت بزرگراه برقی در بزرگراه‌های اصلی آلمان، در ایالت هسن کلید خورده است که تا پایان سال آینده به اتمام می‌رسد. این مسیر ۱۰ کیلومتری از نیروگاه زپلینهایم شروع‌ می‌شود و تا تقاطع دارمشتات ادامه می‌یابد. برنامه‌ریزی، ساخت و حفاظت این سیستم بر عهده‌ی زیمنس است؛ مدیریت کلی پروژه بر عهده‌ی شرکت حمل و نقل هسن موبیل (Hessen Mobil) خواهد بود.

گرد ریگلوت از شرکت هسن موبیل می‌گوید: این سیستم در شبکه‌ی حمل و نقل استفاده خواهد شد تا عملی بودن این سیستم در نواحی شهری فرانکفورت، اثبات شود.

مانند دیگر بزرگراه‌های برقی، خطوط برقی نصب‌شده در بزرگراه به کامیون‌های هیبرید یا برقی که از زیر این خطوط عبور می‌کنند، انرژی‌رسانی می‌کنند. هنگام عبور از زیر این خطوط، کامیون فقط با نیروی برق حرکت می‌کند؛ به‌محض خارج شدن از بزرگراه برقی، کامیون با پیشرانه دیزل به حرکت ادامه خواهد داد.

زیمنس معتقد است که این سیستم علاوه بر کاهش آلودگی هوا، نسبت به کامیون‌های احتراقی، کارایی دو برابری خواهد داشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها