jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۳۵۱۱ ۲۸ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

نایب رئیس انجمن توسعه گردشگری سلامت ایران گفت: یک و 2 دهم میلیارد دلار درآمد، سال گذشته از محل گردشگری سلامت عاید کشور شد که این مبلغ با توجه به ظرفیت های موجود حوزه درمان تا هفت میلیارد دلار قابل افزایش است.

به گزارش ایرنا، محمد پناهی افزود: گردشگری از اولویت های برنامه ششم و از اهداف سند چشم انداز 20 ساله کشور است که با رونق حوزه درمانی، امکان بالندگی و توسعه آن وجود دارد.

وی اظهار کرد: ایران به عنوان خاستگاه کهن پزشکی در منطقه آسیای میانه و کشورهای حوزه خلیج فارس در سه بخش کیفیت درمان، قیمت مناسب و طول درمان برای جذب گردشگر از فرصت و ظرفیت مناسبی برخوردار است.

پناهی گفت: گردشگری سلامت به سه بخش گردشگری پزشکی، گردشگری طبیعت درمانی و تندرستی تقسیم شده که گردشگری پزشکی با قابلیت ارزآوری بالا، موضوعی قابل تامل است. وی افزود: گردشگران سلامت برای اقامت در تهران باید هزینه سنگینی را متقبل شوند اما استان مرکزی به علت مجاورت با تهران و بهره مندی از پزشکان حاذق و کادر درمانی مجرب، ظرفیت بالقوه ای برای جذب گردشگر خارجی در حوزه درمان دارد. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز گفت: تملک 24 خانه تاریخی در کلانشهر اراک به تنهایی توسط میراث فرهنگی استان امکان پذیر نیست و باید از ظرفیت مالکان، وراث و دستگاه های اجرایی دولتی بهره گرفت.

عزیز فیلی افزود: ایجاد انگیزه و تشویق مالکان و ورثه با هماهنگی میراث فرهنگی برای تغییر کاربری خانه های تاریخی به هتل، کتابخانه و واحد فرهنگی راهکاری موفق در این زمینه است. وی اظهار کرد: واحدهای آموزشی عالی در اراک نیز می توانند از این بناها برای مهمانسرا و سالن های مورد نیاز استفاده کنند و دستگاه های دولتی نیز با تملک برخی از این بناهای تاریخی و تبدیل به اقامتگاه، فرهنگسرا و موزه در راستای وظایف حاکمیتی با گرایش فرهنگی اقدام نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی هم گفت: به سهولت می توان از داشته های فرهنگی، تاریخی و گردشگری اثر بخش و موثر سه استان برای رونق و توسعه این صنعت بهره گرفت .بیش از 2 هزار جاذبه گردشگری در استان مرکزی شناسایی شده که 850 اثر تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر