جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم گرامیداشت شهید مدافع حرم محسن حججی گفت: وقتی چهره این جوان برومند ایران را نگاه می‌کنید، سرشار از صلابت و شکوه انقلابی و تجلی‌گر روح ایمان در کالبد این جوان انقلابی است که از خانه خود به منظور جهاد مهاجرت کرده است؛ هجرت او مقدمه جهاد است که تجسم شکوه یک ملت می‌شود و وقتی به چهره خبیث و شرم‌آور آن قاتل بی‌رحم نگاه می‌کنید، شرارت از چهره او می‌بارد ، مقایسه چهره این دو نشان دهنده چهره حق و باطل است.
کد خبر: ۱۰۶۲۲۵۵
نمایش حق و باطل در چهره شهید حججی و قاتل شرورش

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، سردار حسین سلامی در مراسم گرامیداشت شهید مدافع حرم محسن حججی افزود: شهادت این عزیزان (مدافعان حرم) تفسیری زمینی از آیات آسمانی قرآن بود.

وی با بیان اینکه اینکه یکی از نشانه های سرزندگی و سربلندی هر ملتی وجود روح شهادت در پیکره جوانان آن ملت است، افزود: وقتی شهادت نزد ملتی یک آرمان و هدف و فرهنگ می‌شود، نشان می‌دهد که این ملت زنده است، جغرافیای جهاد، امروز مرزهای ملی را نمی‌شناسد، باید دشمن را در سرزمین‌های وسیعی محاصره و سیاست‌ های او را دفن کرد.

وی گفت: هیچ قدرتی هر چند در مقیاس امکانات بزرگ باشد، توان شکست ما را نخواهد داشت ،آنچه که باعث شده است که ایران در پرتلاطم ترین منطقه جهان، در امنیت کامل باشد شهادت همین جوانان است، دفاع مقدس ما مدل یک جنگ جهانی بود.

سردار سلامی با بیان اینکه پس از جنگ تحمیلی، ما در دهه اخیر تحت جنگ گسترده اقتصادی قرار داشتیم، افزود: تصور جهان این بود که ما زیر این فشار تسلیم خواهیم شد، هدفشان این بود که از کشور ما جزیره ‌ای بسازند که با هیچ کشوری در ارتباط نباشد و حتی در داخل نیز سعی کردند که میان سپاه با مردم و رهبری فاصله بیاندازند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سیاست همیشگی آمریکا این بود که قدرت نظامی خود را بزرگ جلوه دهد، افزود: آنچه که اتفاق افتاده است، به یُمن حضور رهبری مقتدر است که شکوه امامت را در برابر هیمنه استکبار جهانی از خود نشان داده است.

وی با بیان اینکه ما دیگر انزواپذیر نیستیم چرا که آینده تحولات منطقه با ایران گره خورده است، گفت: امروز ایران است که در تحولات منطقه، تاثیرگذار است و این اعتبار ایران است که در جهان ارتقاء یافته است.

سردار سلامی افزود: ما در متن درگیری‌های منطقه قرار داریم اما این درگیری‌ها را از کرخه و کارون به شرق مدیترانه کشانده‌ ایم.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: دیگر آمریکایی ها برای ما معمای امنیتی طراحی نمی کنند بلکه این ما هستیم برای آنان معمای امنیتی تولید می کنیم.

سردار سلامی شهید مدافع حرم و همرزمانش که در حسینیه امام خمینی(ره) نیروی زمینی سپاه پاسداران با حضور رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر اطلاعات، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، سردار رحیم صفوی و جمعی از فرماندهان و مسئولان برگزار شد، افزود: اقتدار ما آثار برکت شهادت طلبی جوانان ماست.

وی افزود: امروز ما هیچ هراسی از تحریم ها نداریم زیرا که می دانیم مسئولان، مردم و رهبری نظام تصمیم گرفتند در مقابل دشمن بایستند.

سردار سلامی گفت: ما دیگر انزوا پذیر نیستیم به علت آنکه معادلات جهان گره خورده است و با حضور ما در عراق و سوریه دیگر هیچ قدرتی نمی تواند ما را در انزوا قرار دهد. زیرا ما بر خلیج فارس مسلط هستیم که 50 درصد انرژی جهان را در خود جای داده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها