jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۵۸۲۲۵   ۱۲ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

معاون رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر پیشین عراق در دیدار با هیات رسانه‌ای جمهوری اسلامی، تصریح کرد: تروریسم تکفیری به ویژه داعش با حمایت غرب و آمریکا و البته حمایت برخی در داخل به وجود آمد و برای از هم پاشیدن عراق در موصل بیتوته کرد، اما بحمدالله این اتفاق نیفتاد.

به گزارش ایسنا، نوری‌المالکی در این رابطه گفت: اگر چه این بحران هنوز تمام نشده است، ولی با وحدت ارتش، حشد شعبی و مردم همان‌گونه که تاکنون پیروز بودیم از این به بعد هم پیروز خواهیم شد.

وی درخصوص نقش حشد شعبی (داوطلبان بسیج مردمی) در پیروزی‌های عراق افزود: در این مورد باید بگویم که حشد شعبی نه‌تنها از حکومت عراق که از حیثیت و هستی مردم دفاع کرد. حشد شعبی بیشترین فعالیت را در استان‌های غربی که سنی هستند انجام داد و لذا نمی‌توان نفس وجود آن را به دفاع از یک مذهب متهم کرد.

نوری المالکی با اشاره به حضور نیروهای آمریکایی در خاک عراق اضافه کرد: مشکل ما با آمریکا این است که می‌گوییم از ما چه می‌خواهید و آنها می‌گویند می‌خواهیم نیروهای ثابت در عراق داشته باشیم. در صورتی که اساسا روحیه و مزاج عراقی‌ها و حتی سوری‌ها این امر را نمی‌پذیرد، چون اینجا کشور مراجع و مجاهدین است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر