jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۵۲۲۲۲   ۲۶ تير ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

دستگاه مچی سنجش فعالیت خواب با قابلیت ارائه الگوی بهداشت خواب توسط اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد طراحی و ساخته شد.

دستگاه مزبور با شماره 91783 توسط دکتر مهناز امینی و دکتر هادی شهرکی، از اعضای هیات علمی این دانشگاه ساخته شده است. دکتر امینی در این باره گفت: به وسیله این دستگاه می‌توان اختلالات ریتم سیرکادین را تشخیص داد و الگوی خواب و بیداری را مشخص و آن را اصلاح کرد. وی با بیان این‌که نمونه خارجی این دستگاه با هزینه بیش از 4000دلار خریداری می‌شود، افزود: دستگاه مزبور با هزینه حدود 20 میلیون ریال ساخته شده است. وی عنوان کرد: خواب بخش مهمی از زندگی ما را تشکیل می‌دهد و این‌که چه میزان از شبانه‌روز را در خواب یا بیداری می‌گذرانیم، توسط ریتم سیرکادین تعیین می‌شود./ ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر