jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۰۴۹۴۹   ۱۱ مرداد ۱۳۸۵  |  ۱۵:۱۸

وزیر راه و ترابری گفت: اعمال 50 درصدی تخفیف بلیت هواپیما برای دانشجویان ایرانی مقیم خارج از کشور قانونا باید به تصویب شورای عالی هواپیمایی برسد.


محمد رحمتی افزود:هیات دولت چندی پیش دستورالعمل اعمال تخفیف 50 درصدی بلیت هواپیما را تصویب کرد و قانونا پس از تایید آن در شورای عالی هواپیمایی , اجرای این مصوبه برای شرکتهای هوایی مشکلی نخواهد داشت.
وی به نحوه اجرای تخفیف 50 درصدی بلیت هواپیما برای دانشجویان ایرانی مقیم خارج از کشور توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: از آنجا که هما یک شرکت دولتی است لذا با اعمال این تخفیف دولت میتواند مابهالتفاوت آنرا از محل اعتبارات هما به عنوان هزینههای این شرکت پرداخت کند.
به گزارش واحد مرکزی خبر ؛ وزیر راه و ترابری تصریح کرد: ایران ایر چون دولتی است پرداخت این هزینه قابل قبول است اما سایر شرکتهای هوایی که خصوصی هستند باید نحوه پرداخت مابهالتفاوت این تخفیف را برای دانشجویان مشخص کنند تا مابهالتفاوت آنان پرداخت شود.
رحمتی با بیان اینکه شرکتهای هواپیمایی خصوصی میتوانند داوطلبانه در فصولی که مسافر کم است , این تخفیف را اعمال کنند , افزود: در غیر این صورت به استناد بند "ج" ماده 39 قانون برنامه چهارم در مواردی که دولت بر کالا و خدمات نرخگذاری میکند , باید یارانه آن را نیز پرداخت کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر