jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۸۵۶۲   ۱۵ تير ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مرد افغان برای تدارک مراسم عروسی‌اش به خانه نامزدش رفت، اما با پدرزنش درگیر شد و او را کشت.

به گزارش جام‌جم، 22 آذر 95، وقوع یک فقره درگیری خانوادگی منجر به قتل در شریف‌آباد ورامین به پلیس اطلاع داده شد. مردی 55 ساله با چاقو کشته و قاتل متواری شده بود.

پسر مقتول به کارآگاهان گفت: «امروز نامزد خواهرم آمده بود با پدرم حرف بزند اما با هم بحثشان شد و به کوچه رفتند. صدای داد و فریادشان که بلند شد، خودم را رساندم اما پدرم را زخمی روی زمین دیدم. دامادمان هم در حالی که چاقویی در دست داشت فرار کرد.»

با کسب این سرنخ، داماد 25 ساله خانواده به نام رحیم در کمتر از چند ساعت دستگیر شد و در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد.

او گفت: «دو سال پیش با دختر مقتول نامزد کردم. پدرش از همان ابتدا مخالف ازدواج ما بود اما به مرور راضی شد. امروز برای تعیین تاریخ عروسی به خانه‌اش رفتم اما ناگهان گفت به هیچ وجه راضی به این وصلت نیست. مرا به کوچه برد. آنجا با هم بحثمان شد و چاقویی را از جیبش درآورد. یک ضربه به دستم زد. برای دفاع از خودم چاقو را از دستش گرفتم و چند ضربه به او زدم. وقتی روی زمین افتاد، از ترس فرار کردم.»

با ثبت اعترافات متهم، کیفرخواست پرونده صادر شد و برای رسیدگی در اختیار شعبه یازدهم دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت. صبح دیروز، پسر بزرگ مقتول از طرف خود و چهار خواهر و برادر خردسالش درخواست قصاص کرد.

همسر مقتول نیز گفت: «متهم آن روز برای دعوا به خانه ما آمده بود. شوهرم آزارش به کسی نمی‌رسید.»

سپس رحیم در جایگاه ایستاد و گفت: «من رفته بودم با همسرم حرف بزنم اما پدرش اجازه نداد. او دست مرا گرفت و به کوچه برد. نمی‌دانم چطور شد که در درگیری، چاقو خورد. وقتی زخمی شده بود با چاقو به من حمله کرد که برای دفاع از خودم، چاقو را از دستش گرفتم و یک ضربه به شکمش زدم. بعد هم متواری شدم.»

متهم در آخرین دفاع خود نیز گفت: «من برای دعوا نرفته بودم. فقط می‌خواستم حرف بزنم. از اولیای دم می‌خواهم مرا ببخشند.»

در پایان دادگاه قضات برای صدور رای وارد شور شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر