jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۴۷۱۳۴   ۱۱ تير ۱۳۹۶  |  ۱۱:۰۱

داعش گروه دیگری از مردم عادی عراق را در شمال این کشور زنده در آتش سوزاند.

داعش چند عراقی را زنده سوزاند

به گزارش جام جم آنلاین از العالم، پایگاه سومریه نیوز به نقل از منبعی امنیتی در استان کرکوک در شمال عراق گزارش داد : داعش 12 شهروند عراقی را به بهانه فرار از حویجه در جنوب غرب استان کرکوک سوزاند.

این منبع اعلام کرد : عوامل داعش شنبه شب 12 نفر را که در میان آنها همۀ اعضای یک خانوادۀ چهار نفری بودند ، در شهر حویجه (55 کیلومتری جنوب غرب کرکوک) به بهانه فرار از این شهر سوزاند.

منبع مذکور که خواستار فاش نکردن نامش شد، افزود : داعش این شهروندان عادی را هنگام فرارشان به سوی شهر العلم در شرق استان صلاح الدین به اسارت گرفته بود، سپس آنها را در قفس های آهنی گذاشت و با نفت به آتش کشید.

شهر حویجه و مناطق الرشاد، الزاب، الریاض و العباسی در جنوب غرب استان کرکوک از روز 10 ژوئن 2014 تحت تصرف داعش است و تاکنون بیش از 150 هزار نفر از این مناطق فرار کرده اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر