jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۴۶۸۲۷   ۱۰ تير ۱۳۹۶  |  ۱۶:۲۸

دادستان کل کشور اعلام کرد؛

فیلتر ۱۶ هزار کانال مستهجن هر هفته

دادستان کل کشور در خصوص متناظر بودن جنایات داعش با جنایات دهه ۶۰ منافقین، صدور کیفرخواست برای ۶ مدیر تلگرامی، همکاری نکردن برخی در ماجرای حقوق‌های نجومی، ماجرای فعالیت مؤسسات اعتباری و فیلتر ۱۶ هزار کانال مستهجن هر هفته اظهارنظر کرد.

فیلتر ۱۶ هزار کانال مستهجن هر هفته

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس،حجت‌الاسلام محمد جعفر منتظری ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در هفته قوه قضاییه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: جوانان امروز ما حتی کسانی که به سنین ٤٠ سالگی رسیده اند حوادث تلخ آن سالها را ندیده اند.

جنایات داعش همان جنایات دهه 60 منافقین است/ ریشه های داعش در کشورهای غربی به خصوص آمریکا فعالند

وی افزود: همان جنایاتی که امروز داعش انجام می دهد در دهه ٦٠ داعش های منافق داخل کشور این جنایات را مرتکب می شدند. اما خوشبختانه مردم آنها را شناختند و پس زدند.

منتظری گفت: ریشه های اینها همچنان در کشورهای غربی به خصوص آمریکا مشغول فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: هرچیزی که امروز شاهدیم با همان اهدافی است که در دهه ٦٠ شاهد بودیم و در جهت تخریب و تضعیف قوه قضاییه علیه این دستگاه صحبت هایی مطرح می شود.

امروز گفته می شود شما جز کشتن و زندانی کردن چه کار کرده ایم ما می گوییم وظیفه قوه قضاییه برخورد با جرم و مجرم است.

دادستان کل کشور گفت: باید از کسانی که جانشان را در این راه گذاشتند تقدیر و تشکر شود نه اینکه آنها را به سخره بگیرند.

منتظری افزود: ما ادعا نداریم که قوه قضاییه امروز ما یک قوه قضاییه بی عیب و نقص است، قطعا ضعف و اشکالاتی است اما باید تلاش کنیم بر نقاط قوت بیفزاییم و از کاستی ها بکاهیم.

صدور کارت برای دو سوم ضابطان ویژه/نظارت بر 480 دادسرا در سراسر کشور

حجت‌الاسلام جعفر منتظری ظهر امروز در ادامه نشست خبری خود گفت: انتظار داریم دولت و مجلس در راستای رفع مشکلات قوه قضاییه تلاش کنند.

وی افزود: قوه قضاییه یک دستگاه حاکمیتی است و نمی توان کارهای آن را به بخش خصوصی واگذار کرد و باید عمده اقداماتش درونی باشد.

منتظری در خصوص نظارت گفت: تلاش ما نظارت بر دادسراهای سراسر کشور است، ما حدود ٤٨٠ دادسرای نظامی و عمومی داریم.

وی تصریح کرد: دفاع از حقوق عمومی، نظارت بر عملکرد دادسراها، نظارت عالیه بر ضابطین دستگاه قضایی اعم از ناجا، سپاه، بسیج و وزارت اطلاعات بر عهده دادستان کل است.

دادستان کل کشور گفت: هم اکنون یک سوم ضابطین کارت ویژه دارند و طی دو ماه آینده در مورد ضابطین عام و خاص و تعامل مردم با این گروه صحبت خواهیم کرد.

منتظری در خصوص ادعا علیه دولت امریکا گفت: اگر به موجب قانون دعاوی مطرح شود پیگیری میکنیم، در حال حاضر هم بخشی به نتیجه رسیده و بخشیی نرسیده است، مثل ساختمان متعلق به بنیاد علوی که مصادره شده است.

وی افزود: ما در داخل کشور سرمایه و اموالی از آمریکا نداریم که به این طریق حساب خود را صاف کنیم.

دادستان کل کشور در خصوص آخرین وضعیت ردمال بابک رنجانی گفت: حکم صادر شده البته هیچ اشکالی بر حکم نیست اما تلاش بر بازگشت سرمایه است. اقداماتی انجام شده اما چون هنوز به نتیجه نرسیده از بیان جزییات معذورم.

طرفداران رئیس جمهور اگر به رئیس قوه قضاییه هم توهین می‌شد این‌طور عمل می‌کردند؟

حجت‌الاسلام منتظری در خصوص اهانت کنندگان به رییس جمهور در روز قدس گفت: در نظام اسلامی که برخواسته از معارف دینی است به هیچ وجه اهانت برای هرکسی که باشد خصوصا مقامات در خدمت نظام پسندیده نیست و محکوم است.

وی افزود: این اهانت فرقی نمی‌کند از جانب چه کسی یا چه حزبی باشد توسط هرجناحی صورت گیرد محکوم است.

دادستان کل کشور گفت: بعد از این انفاق دادستان بلافاصله تشکیل پرونده داد از ضابطین وزارت اطلاعات ناجا اطلاعات لازم را جمع آوری کرده و امیدواریم برخورد مناسب صورت گیرد.

منتظری گفت: افراد بدانند انتقاد را به حرف‌های ناپسند نباید آغشته کنند. مقاماتی که در قانون مشخص شدند بدون نیاز به شکایت از سوی قوه قضاییه پیگیری میشود.

وی تصریح کرد: رسانه ها هم نباید جریان سازی کنند و هر روز تیتر کنند این موضوعات را.

دادستان کل کشور در بخش دیگری از سخنانش از رفتار گزینشی گلایه کرد و گفت: ما نباید گزینشی عمل کنیم. جریانات طرفدار رییس جمهور در جریان توهین به رئیس جمهور همانطور رفتار کنند که اگر به رییس قوه قضاییه توهین می‌شد رفتار می کردند.

وی در خصوص مهلت ٣ ماهه دادستانی برای ایمن سازی ساختمان آلومینیوم گفت: بحث ایمن سازی ساختمان ها جزء وظایف قوه نیست منتها از باب پیشگیری دادستان ورود می کند و انتظار این است دستگاه های دیگر در حوزه وطایف خود عملکرد درستی داشته باشند.

منتظری گفت: تاکید ما این است و به دادستان تهران هم تاکید می کنم ساختمان مشابه پلاسکو را هم که ایمن نیستند شناسایی کنند تا اقدام لازم صورت گیرد، اگر احتمال خطر باشد پلمب می شود.

درخصوص لو رفتن سوالات امتحان نهایی هنوز اعلام جرم نشده است/ صدور کیفرخواست برای 6 مدیر تلگرامی

حجت‌الاسلام منتظری در خصوص لو رفتن سوالات امتحانی گفت: هنوز اعلام جرمی از ناحیه مقامات صورت نگرفته اگر اعلام جرم شود دادستانی وارد می شود.

وی همچنین در خصوص پرونده مدیران کانال های تلگرامی گفت: برای ٦ نفر کیفرخواست صادر شده و اخیرا به دادگاه رفته است.

منتظری در خصوص آخرین وضعیت دستگیری تروریست ها گفت: بعد از حادثه تهران دستگاه های اطلاعاتی امنیتی مظنونین را بازداشت کردند و خوشبختانه کارهای خوبی در وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه صورت گرفت.

وی تصریح کرد: رسیدگی به پرونده قضایی عناصر اصلی در تهران است و راه قانونی هم باز است و عده ای هم در شهرستان ها البته برخی از اینها تحقیقات‌شان تکمیل شده و برخی در حال تحقیقات است.

دادستان کل کشور درباره تعداد افراد دستگیر شده گفت: تا زمانی که همه دستگیر شده‌ها تحویل دستگاه قضایی نشدند آمارشان را نمی توان اعلام کرد.

منتظری در خصوص پرونده تخلفات انتخاباتی گفت: در خصوص تخلفات در مجموع ٢٧٧ فقره شکایت داشتیم، تعدادی از این شکایات رسیدگی و در دادسرا به قرار منع تعقیب رسیده و برای برخی هم کیفرخواست صادر شده است.

وی گفت: به لحاظ اینکه شکایات در سه شعبه مطرح است باید دعوت شوند تفهیم اتهام شوند و باید استماع دفاعیات صورت گیرد و این را هم بدانید که با هر کسی در هر مقامی باشد شوخی نداریم و اگر تخلف احراز شود برخورد می کنیم.

به عنوان کسی که دغدغه رسیدگی به این پرونده ها را دارم با دادستان صحبت کردیم و حتی خودمان کمک می کنیم تا زودتر به نتیجه برسد.

برخورد با شبکه‌های ضربه زننده به عفت عمومی/فیلتر ۱۶ هزار کانال مستهجن هر هفته

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره فیلتر کانال های ضد انقلاب گفت: کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه هر از چندگاهی جلسه تشکیل می دهند، ما مرتب هر هفته ١٦ هزار کانال خلاف عفت عمومی و مستهجن را فیلتر می کنیم.

وی افزود: سرور تلگرام در ایران نیست متاسفانه کوتاهی هایی داخل کشور است که نمی خواهم معرفی کنم افراد را اما باید هم افزایی لازم بین دستگاه قضایی و دستگاه های مرتبط باشد. اما نویدی که ما می دهیم این است که اولا بنا بر تاکید رهبری شبکه ملی باید راه اندازی شود.

منتظری گفت: نوید دوم اینکه اخیراً آیین نامه ای به تصویب رسید شبکه هایی که در ایران می خواهند فعالیت کنند باید سرورشان در ایران باشد.

وی افزود: با شبکه هایی که به عفت عمومی ضربه می زنند برخورد می کنیم و هیچ تعارفی هم نداریم.

دادستان کل کشور در بخش دیگری از سخنانش گفت: پرونده های تروریستی عمدتا مربوط به غرب و برخی شرق کشور بوده است.

وی درباره افزایش مطالبات معوق بانکی و اینکه آیا لیست جدیدی از بدهکاران به دستگاه قضا ارایه شده است افزود: پرونده های معوقات بانکی که تعدادی از آنها در دادسرای اقتصادی در حال رسیدگی است، دارای فرایند رسیدگی طولانی است.

منتظری گفت: طبق آخرین آمار حدود 6 الی 7 پرونده مهم از بانک های مختلف داریم که در حال رسیدگی است.

دادستان کل کشور تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که داریم این است که برخی از بانک‌ها همکاری لازم را ندارند. رسیدگی دقیق قضایی و حقوقی به پرونده های این چنینی واقعا زمان بر است و نیاز به نظر کارشناسی دارد.

وی گفت: در رابطه با مسائل بانکی و معوقات و پرونده هایی که به موسسات پولی و اعتباری برمی گردد، با پرونده های بسیار گسترده و پیچیده مواجه هستیم. تقریبا هر هفته شاهد از این حوادث و جریانات هستیم که به خاطر کم کاری برخی دستگاه ها، مردم و بانک مرکزی و دستاه قضایی گرفتار می شوند.

منتظری ادامه داد: در جلسات متعدد شورای پول و اعتبار مطرح کردیم و خواستیم نظارت بانک مرکزی بر موسسات بیشتر شود. خوشبختانه در طول یکسال گذشته نظارت بانک مرکزی افزایش یافته و پرونده یک سری بانک ها در هیئت انتظامی بانک مرکزی مطرح است. ما هم به اعتبار اینکه عضو این هیئت هستیم، به جد مسئله را پیگیری می کنیم. بانک هایی که تخلف کنند مطئن باشند، برخورد می شود. فعلا اسمی از بانک ها نمی برم اما پرونده تعدادی از بانک دولتی و خصوصی در هیئت انتظامی مطرح است.

دادستان کل کشور گفت: در ارتباط با موسسات پولی هم دو نکته وجود دارد؛ به مردم عزیز می گویم که هیچ اعتباری به موسسات پولی نداشته باشند. موسسات تا زمانی که مجوز واقعی نداشته باشند و عملکرد مثبت نداشته باشند، مردم خود را گرفتار این موسسات زالو صفت نکنند.

وی افزود: اینها هم دستگاه قضایی و هم مردم را گرفتار کردند. بنابراین مردم بدانند که پول و سرمایه خود را به دست گرگ هایی ندهند که بدنبال منافع خود هستند. موسساتی که میلیاردها از سرمایه و پول های مردم را گرفتند و معلوم نیست چکار کردند.

کشور به شدت نیازمند یک اقتصاد پویاست/ امنیت لازم برای سرمایه گذاری های صحیح را فراهم می‌کنیم

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به این سئوال که دادستانی کل برای حمایت از سرمایه گذاری چه اقداماتی انجام داده است گفت:‌ امروز کشور ما به شدت نیازمند یک اقتصاد پویاست که در چارچوب اقتصاد مقاومتی بتواند به فعالیت های خود ادامه دهد.

وی افزود: کشور ما کشور ممتاز و ثروتمندی است و باید از آن نهایت استفاده شود. استکبار جهانی به دنبال ضربه زدن به نظام از مسیر تحریم های اقتصادی است. رهبر انقلاب بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند که عمده آن به فالیت های قوه مجریه و بخشی به قوه قضاییه برخورد می شود. در قوه قضاییه وظیفه داریم با افراد زالو صفت که سرمایه های کشور را چپاول می کنند، برخورد و امنیت لازم را برای سرمایه گذاری های صحیح فراهم کنیم.

منتظری گفت: کسانی که در صدد سرمایه گذاری هستند مطئن باشند اگر در چارچوب قانون عمل کنند، مورد حمایت دستگاه قضایی خواهند بود. به عنوان دادستان کل اعلام می کنم که اگر سرمایه گذاری در جهت سرمایه گذاری خود ملاحظه کرد که عواملی در صدد ایجاد ناامنی هستند، حتما دادستانی کل را در جریان قرار دهند و مطئن باشند ما در ایجاد بستر امن برای سرمایه گذاری کوتاهی نمی کنیم.

دادستان کل کشور درباره پرونده های حقوق های نجومی و بازداشت حدود 5 نفر گفت: پرونده های حقوق های نجومی بخشی واقعا از دستگاه های مربوطه اعلام شکایت نشده است. یک سری اقداماتی را در بازرسی کل کشور صورت دادند و گزارشاتی از آنها به دادسرای تهران ارسال شد. برخی از آنهایی که عنوان مجرمانه نداشته و حقوق دریافتی در چارچوب قانون بوده و بلافاصله پس از اطلاع، حقوق ها را برگرداندند، نمی توانیم بگوییم مجرم هستند. آن بخش هم که مجرمانه بوده چون شکایت نشده و همکاری های لازم صورت نگرفته، در دستگاه قضایی رسیدگی می شود.

وی درباره رسیدگی به اظهارات حرف های روسای دولت های نهم و دهم گفت: اولاً من هر چه به خاطرم و حافظه ام مراجعه کردم که کی خواستم به وزارت بروم چیزی پیدا نکردم. حتی مرا در دولت فعلی برای وزارت خواستند اما قبول نکردم. بخشی از آن مسئله هم رسیدگی شد و شاهد بودید که اسناد و مدارکی که برای شورای نکهبان فرستاده شد، بالاخره شورای نگبهان کار خود را کرد. برخی از این افراد پرونده دارند و پرونده آنها مطرح رسیدگی است و پرونده رییس دولت سابق نیز به همین ترتیب است. یک سری تخلفات بوده که در حوزه صلاحیت دیوان عالی کشور بوده و یک سری هم عناوین مجرمانه بود که جمع آوری شده و امیدواریم بدون حب بغض این مسایل پیگیری شود.

در پاسخ به سئوالی در خصوص ابلاغ قانون جرم سیاسی و اقدام صورت گرفته برای تشکیل هیت منصفه گفت: قطعا اگر دادگاه تشکیل شود، با حضور هیئت منصفه رسیدگی می شود. منتهی نباید مسایل امنیتی را با مسایل سیاسی مخلوط کنیم. آنچه که داعش و منافقین و جریانات انحرافی انجام می دهند، جرم سیاسی نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

قطعا هدف راهبردی آمریکا، مهار قدرت جمهوری اسلامی و مولفه‌های قدرت هسته‌ای، موشکی و... از طریق وارد آوردن فشار و انجام مذاکره است. این کشور برای دستیابی به هدف خود به سکوی پرتاب اولیه یعنی برجام نیاز دارد که براساس آن بتواند پله‌های بعدی را طی کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر