jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۰۴۱۹۵۵   ۲۵ خرداد ۱۳۹۶  |  ۱۶:۴۵

مسافران یکی از اپراتورهای راه آهن در سوئد هزینه سفر خود را به وسیله تراشه ریزی پرداخت می کنند که در دست آنها کاشته شده است.

پرداخت هزینه سفر با تراشه کاشته شده در دست!

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، «SJ Rail» یک اپراتور راه آهن در سوئد ادعا می کند ۱۰۰ نفر از مشتریانش تراشه های ریزی در دستان خود نصب کره اند تا هزینه سفر خود را به وسیله آن بپردازند.

البته کارشناسان نسبت به مشکلات حریم خصوصی و امنیتی این فناوری هشدار داده اند. زیرا به وسیله این تراشه ها می توان افراد را ردیابی کرد البته این اپراتور خدمت نصب تراشه را ارائه نمی دهد، بلکه مسافران خواهان استفاده از آن باید فناوری را از قبل داشته باشند.

از سوی دیگر نصب تراشه در بدن، در سوئد پدیده تازه ای نیست. حدود ۲۰ هزار نفر در این کشور این نوع تراشه را نصب کرده اند و از آن برای ثبت ورود و خروج از محل کار و حتی پرداخت بهای مواد خوراکی استفاده می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.