jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۰۴۱۱۶۳   ۲۴ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۶:۳۰

خیر، دیگر زندگی موجودات فرازمینی یک افسانه نیست. دانشمندان می گویند وجود داشتن موجودات فضایی چیزی است که به زودی به یک مساله قابل اثبات تبدیل می شود.

کشف شگفت انگیز: حیات بیگانگان در کهکشان ها اثبات می شود

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از" فیوچریسم" ، کریس امپی ستاره شناس مطرح جهانی می گوید فرضیه وجود بیگانگان فضایی قابل اثبات است البته برای ثابت کردن این موضوع باید کمی بیشتر صبر کرد، صبری به اندازه 10 الی 15 سال. او می گوید حیات نوعی از میکروب ها در سیاره های دور غیر قابل انکار است. "مشتری" سیاره ای است که بیش از هر سیاره دیگری امکان زیست حیات در آن وجود دارد.

دانشمندان دهه هاست که آسمان ها را کاوش می کنند تا بلکه ردی از حیات در کهکشان ها به دست بیاورند اما تا امروز نتیجه ای قابل اعتنا به دست نیامده است. اما با توجه به باز شدن درهای تکنولوژی های فوق پیشرفته در طراحی تلسکوپ های هوشمند و پیشرفته تر معمای موجودات فضایی راحت تر از هر زمان دیگری حل خواهد شد.

حیات حتی می تواند در سیستم خورشیدی هم وجود داشته باشد، چیزی که بسیاری از دانشمندان آن را به صراحت رد می کنند و می گویند هرگز چنین چیزی صحت ندارد و نخواهد داشت.

پیش از هر چیزی حیات در ماه کشف خواهد شد. کریس امپی می گوید آنچنان کاوش در کهکشان ها با پیشرفت مواجه خواهد شد که برای پاسخ به یک سوال نباید سال ها انتظار کشید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو