jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۰۳۹۹   ۰۴ تير ۱۳۸۱  |  ۱۶:۰۹

با تعطیلی مدارس و شروع فصل تابستان خیل عظیمی از دانش آموزان خود را برای تعطیلات 3 ماهه تابستانی آماده می کنند بسیاری از دانش آموزان از مدتها پیش به فکر بازیگوشی و شیطنت های دوران تعطیلی هستند و برای حدود100 روز تعطیلی تابستان و رهایی از دغدغه مشق

درس و مدرسه لحظه شماری می کنند آنها دوست دارند اوقات فراغت خود را با برنامه های مفید پر کنند و به شکلی سازنده سرگرم باشند؛ اما آیا متولیان و مسوولان آموزش و پرورش و همچنین سازمان های ذی ربط راهکار و یا برنامه ای ویژه و خاص برای این امر تدارک دیده اند؛ صداوسیما که یکی از رسانه های مهم بزرگ کشور و دارای تاثیر بسیار علمی و آموزشی است ، آیا به فکر18 میلیون دانش آموز و مساله حساسی ، چون اوقات فراغت آنها هست؛به نظر می رسد تلویزیون که از جایگاه والایی در جامعه برخوردار است تا به حال نتوانسته است برای جذب دانش آموزان و جوانان کشور به طور دقیق و همه جانبه برنامه و گشایشی انجام دهد. اگر مسوولان ، مجریان و برنامه ریزان تلویزیون با اندک تاملی بتوانند، با به کارگیری هنرمندان متعهد که دلسوزانه پیگیر مسائل مختلف جامعه و سرنوشت دانش آموزان هستند و تنها به فکر منافع شخصی خویش نیستند برنامه های سرگرم کننده ، سریال ها و یا فیلمهای آموزنده ، هدفدار و پرمحتوا بسازند که تا حدودی مشکل اوقات فراغت دانشآموزان را برطرف کند.دانش آموزان عزیز کشورمان که 9 ماه درگیر درس ، مشق و مدرسه بوده اند، پس از تعطیلی مدارس ، نمی دانند براساس چه برنامه ای و با توجه به چه امکانات و تسهیلاتی برای 90 روز تابستان خود نقشه و طرح بکشند! متاسفانه میان اقشار متوسط و ضعیف جامعه ، درآمد والدین پاسخگوی تامین نیازهای یک دانش آموز نیست . برای مثال ، فقط برای استفاده از استخر و نه سونا، وجه قابل توجهی حدود هزار تومان ، از دانشآموزان مطالبه می شود بهای بلیت سینما، دانش آموزان و اولیای آنان را فراری می دهد و هر کسی نمی تواند فیلمهای سینما را ببیند! برای رفتن به مجموعه ورزشی و ثبت نام در هر یک از رشته های مورد علاقه ، باز هم مبالغ هنگفتی طلب می شود. در این شرایط، تمامی مسوولان دلسوز و متولیان امور اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی جامعه باید به این مساله جواب دهند که یک دانش آموز چه کار باید و یا میتواند انجام دهد!این موضوع هماهنگی ، همکاری و کمک تمام سازمان هایی که همپای مجموعه وزارت آموزش و پرورش هستند را می طلبد. سازمان ها، نهادها و موسسه هایی که قادر به تامین مخارج و به عهده گرفتن بخشی از هزینه های اوقات فراغت هستند، باید به میدان بیایند و این سرمایه های ملی را که امید آینده فردای این کشور به شمار می آیند، دریابند از ماهها پیش ، می بایستی منشور ملی اوقات فراغت دانش آموزان کشور تهیه ، تدوین و از سوی نهادهای مسوول با اعتبار و بودجه لازم به سراسر کشور ابلاغ می شد که متاسفانه تاکنون در این باره کوتاهی شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر