Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
استان ها البرز کد خبر: ۱۰۳۹۷۸۱ ۲۰ خرداد ۱۳۹۶  |  ۱۰:۲۱

فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری سرایدار یک پیرزن تنها که با ادعای کمک به عدم مصادره املاکش از وی 150 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

مصادره اموال پیرزن شگرد کلاهبردار بود

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، سردار کامرانی صالح گفت: در پی دریافت یک فقره پرونده کلاهبرداری مبنی بر انتقال سند مالکیت به صورت غیر قانونی پیگیری موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی گفت:در بررسی جزئیات پرونده مشخص شد که متهم از طریق یک موسسه کاریابی به عنوان سرایدار در منزل زن سالخورده‌ای که به تنهایی در منطقه مهرشهر کرج زندگی می‌کرد مشغول به کار می‌شود.

سردار کامرانی صالح گفت: نامبرده پس از مدتی که در این خانه به سرایداری مشغول بود متوجه می‌شود که تمامی فرزندان پیرزن در خارج از کشور زندگی می‌کنند و صاحب املاک و دارایی‌های بسیاری با ارزش میلیاردی است که سال‌ها قبل به وی به ارث رسیده است.

این مقام انتظامی گفت: وی با سوء استفاده از تنهایی پیرزن شروع به ترساندن و تهدید شاکی کرده و با این ادعا که املاک وی قرار است از سوی مراجع قضائی و شهرداری مصادره شود، مبلغ ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به صورت چک و مقادیر زیادی پول نیز با ادعای دادن رشوه برای جلوگیری از مصادره اموال شاکی از وی دریافت می‌کند.

سردار کامرانی صالح افزود: متهم در ادامه فعالیت‌های فریبکارانه خود شاکی را به دفتر ثبت اسناد و املاک برده و جهت جلوگیری از مصادره املاکش دو قطعه زمین به متراژحدودا ۶ هزار متر مربع را بنام خود وکالت زده و اقدام به دریافت سند تک برگی به نام خود می‌کند.

وی اظهار کرد: زمانی که شاکی متوجه می‌شود ملک وی اصلاً قرار نبوده مصادره شود و فریب متهم را خورده است اقدام به شکایت علیه متهم می‌کند که پس از دعوت به پلیس آگاهی منکر هرگونه کلاهبرداری شده و بلافاصله جهت تحت فشار قرار دادن شاکی چک‌های دریافتی از شاکی را برگشت می‌زند.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: با توجه به شکایت مجدد مالباخته پیگیری پرونده وارد مرحله جدیدی شد و با هماهنگی مقام قضائی متهم دستگیر و در بازجویی‌های تکمیلی به جرم خود مبنی بر ۱۵۰ میلیارد ریال کلاهبرداری اعتراف کرد و با قرار وثیقه قانونی ۴۰ میلیارد ریالی روانه زندان شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: