jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۳۷۳۰۴   ۱۱ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

تحقیقات نشان داده، مصرف غذاهای پرچرب و شیرین، اعتیادآور است و مغر افراد با خوردن آنها معتاد می‌شود.

به گزارش فارس، محققان فرانسوی در آخرین پژوهش‌های خود به این نتیجه رسیدند که غذاهای پر چرب و پر کالری دقیقا مانند مواد مخدر در مغز عمل کرده و آنها نیز به نوعی فرد را دچار اعتیاد می‌کنند.

دکتر گیوم فریرا از دانشگاه بوردو در فرانسه با بررسی عملکرد موش‌ها با مصرف غذای چرب اثبات کرده است که غذاهای پر چرب و همین‌طور شیرین، تأثیرات مخربی روی مغز از خود به جای می‌گذارند.

نتایج بررسی‌های پژوهشگران همچنین نشان می‌دهد بر اثر مصرف غذاهای چرب، ماده‌ای شیمیایی در معده تولید می‌شود که سبب اعتیاد فرد به این نوع غذاها می‌شود؛ در واقع به محض خوردن این غذاها، چربی‌ها در نوک زبان درک می‌شود و از این طریق مستقیما با مغز ارتباط برقرار کرده و یک سیستم انتقال را برای ارسال یک پیام به معده فعال می‌کند.

بررسی‌هایی که در سال 2015 و توسط دانشگاه ایلینوی انجام شد نیز ثابت کرده است، مغز کودکانی که غذاهای چرب می‌خورند، ضعیف‌تر عمل می‌کند. با توجه به رشد بحران جهانی چاقی، علاوه بر تمام ضررهایی که مصرف غذاهای چرب به مغز وارد می‌‎‎کند باید انواع بیماری‌هایی را که بر اثر مصرف این‌گونه مواد غذایی رخ می‌دهد نیز در نظر گرفت.

ابتلا به سرطان، دیابت و بیماری‌هایی که ناشی از اضافه‌وزن است، هنوز نتوانسته مانعی برای مصرف غذاهای پرچرب و شیرین باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر