jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۳۵۰۳۶ ۰۶ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

معاون وزیر خارجه روسیه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ریانووستی اعلام کرد که سه کشور ایران، ترکیه و روسیه بزودی برای ترسیم نقشه مناطق کاهش تنش در سوریه اقدام خواهند کرد.

«میخائیل بوگدانوف» گفت: باید سازوکاری برای ممانعت از نفوذ افراد مسلح به این مناطق در نظر گرفته شود اما تاکنون مشخص نشده است که چه طرفی باید ضمانت امنیت این مناطق را بر عهده بگیرد.

وی افزود: یادداشت تفاهم مربوط به مناطق کاهش درگیری تاکید دارد که کشورهایی باید اتاق عملیاتی برای ضمانت کاهش درگیری ایجاد کنند و گروهی برای بررسی این مسائل تشکیل دهند و به توافقی درباره نقشه و مرزهای این مناطق برسند و همچنین مناطقی برای خروج غیرنظامیان در نظر بگیرند.

معاون وزیر خارجه روسیه افزود: غیرنظامیان برخلاف تروریست‌ها باید آزادانه منتقل شوند، از این رو باید مناطق مذکور محافظت شوند و ایستگاه‌هایی در نظر گرفته شود و همه اینها با در دست بودن نقشه‌ امکانپذیر می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر