jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۳۳۶۶۰   ۰۲ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

الکسترا (Elextra) شبیه لامبورگینی آونتادوری است که کشیده شده تا دو درِ بیشتر را در خود جای دهد، اما کمپانی سازنده‌ این سدان الکتریکی لامبورگینی را رقیب اصلی خود نمی‌بیند.

این خودروی الکتریکی اسپرت بوضوح تسلا را روبه روی خود حس می‌کند. سازنده‌ الکسترا مدعی است این خودرو در سرعت صد کیلومتر در ساعت محدوده حرکتی 600 کیلومتری دارد. در مقام مقایسه باید گفت تسلا مدل S 100D طبق تست‌های رانندگی جدید اروپایی با یک‌بار شارژ برد 632 کیلومتری داشته و این محدوده برای مدل P100D برابر با 613 کیلومتر است. وزن این خودرو با استفاده از فیبرکربن در مونوکوک و بدنه پایین نگه داشته شده است. یک پیشرانه الکتریکی در هر اکسل به کار رفته و سازنده ادعا می‌کند کل خروجی سیستم برابر با 680 اسب بخار است. ظاهراً این قدرت تولیدی به سدان الکتریکی اجازه می‌دهد در 3/2 ثانیه از سکون به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد و سقف سرعتی برابر با 250 کیلومتر در ساعت داشته باشد. لازم به ذکر است کمپانی سازنده ابتدا تولید بسیار محدودی داشته و تنها صد دستگاه از خودروی یاد شده را تولید خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر