jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۲۹۸۶۴ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان این‌که تنها باید یک نهاد متولی صدور کارت بازرگانی باشد،گفت:بخشی از نقص در سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی به بعد قانونی آن برمی‌گردد.

سیدحسن حسینی شاهرودی در گفت‌وگو با خانه ملت، اضافه کرد: هیچ مرجعی به دنبال تغییر قانون نیست و قانون به هر شخصیت حقیقی و حقوقی اجازه می‌دهد هر زمانی که برای دریافت کارت بازرگانی اراده کند، آن را دریافت کند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر تعریف شود تاجر و بازرگان بین المللی که بوده و چه شرایط، پشتوانه و صلاحیت‌هایی باید داشته باشد، از بروز بسیاری از مشکلات و سوءاستفاده از کارت بازرگانی جلوگیری می‌شود.

حسینی شاهرودی با بیان این‌که عضویت در برخی اتاق‌ها همانند اتاق بازرگانی، صنعت و معدن و تعاون و تائید صلاحیت بازرگانان توسط این اتاق‌ها از سوءاستفاده‌های احتمالی از کارت بازرگانی جلوگیری می‌کند، ادامه داد: افرادی با سوءاستفاده از بی‌سوادی برخی و نیازمندی افراد، اقدام به اخذ کارت بازرگانی برای آنها کرده و از این طریق سوءاستفاده‌های فراوانی از کارت بازرگانی این افراد می‌کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کارت‌های بازرگانی باید به شرکت‌های حقوقی اختصاص یابد و افراد حقیقی برای دریافت آن باید شرایط خاصی را داشته باشند که نشان‌دهنده نام آنها به عنوان یک تاجر باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر