jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۲۷۵۳۶ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی کشور‌ها علاقه‌ای به حل و فصل موضوعات منطقه ندارند و بیشتر درپی پیچیدگی مشکلات منطقه هستند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، علی‌اکبر ولایتی پس از دیدار با معاون وزیر خارجه آلمان در جمع خبرنگاران با اشاره به شرایط و تنش‌های موجود در منطقه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با هدف جلوگیری از تضعیف و تجزیه کشورهای منطقه و در جهت صلح و ثبات بین‌المللی می‌تواند نقش مهمی بر این اساس ایفا کند.

ولایتی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همواره در منطقه ایستادگی کرده و باید بصراحت گفت ایران در این مسیر فقط با نگاه صلح و ثبات بین‌المللی در مواجهه با تروریسم گام برداشته است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وضعیت فعلی کشورهایی مانند لیبی گفت: نباید اجازه تکرار چنین اتفاقاتی را در منطقه داد، چراکه در این صورت نمی‌توان جلوی گسترش تروریسم را گرفت.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تروریسم و دفاع از حاکمیت مشروع کشورهای منطقه همواره با نگاهی اصولی و به دعوت رسمی دولت‌های قانونی آنها در مبارزه با تروریسم و جریان‌های افراطی و تکفیری حضور دارد. ولایتی تاکید کرد: همه کسانی که برای صلح و ثبات جهانی اهمیت قائل بوده و دلشان برای امنیت بین‌المللی می‌تپد، باید در این مسیر گام بردارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر