jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۲۷۳۱۰ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

صدهزار بافنده فرش در استان چهارمحال و بختیاری در حال فعالیت هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا جیلان رئیس اداره فرش اداره کل صنعت، معدن وتجارت چهارمحال و بختیاری گفت: صد هزار بافنده فرش در استان بر روی 17 هزار و 500 دار قالی فعالیت می‌کنند.

وی افزود: از این تعداد 20 هزار نفر دارای بیمه قالیبافی هستند.

جیلان با بیان اینکه سال گذشته 200 هزار متر مربع فرش دستباف در چهارمحال و بختیاری تولید شد اضافه کرد: بافندگان چهارمحال و بختیاری استعداد تولید 400 هزار متر مربع فرش در سال را دارند.وی ادامه داد: عمده تولید فرش چهارمحال و بختیاری از طریق پایانه‌های صادراتی استان‌های همجوار به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، آمریکا و برخی کشورهای اروپایی ارسال می‌شود.فرش دستباف چهارمحال و بختیاری در چهار سبک شامل «بختیاری» در شهرستان‌های شهرکرد، فارسان، کیار و کوهرنگ، سبک «گبه» در شهرستان اردل، سبک «یلمه» در شهرستان بروجن و سبک «نائینی» در شهرستان لردگان بافته می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر