jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۰۲۷۲۳۶ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۱۵:۰۴

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری جوان لامکانی که با شیک پوشی به استخدام یک آژانس املاک در آمده و اقدام به سرقت از منزل یکی از مشتریان بنگاه کرده بود، خبر داد.

جزئیات دستگیری مشاور املاک در گرمخانه !

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ۲۶ فروردین ۹۶ وقوع یک فقره سرقت منزل در بلوار فردوس به کلانتری ۱۳۳ شهرزیبا اعلام شد که با حضور مأموران در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد که سارق پس از بیهوش کردن صاحبخانه اقدام به سرقت بخش اعظمی از اموال منزل شامل تلویزیون، لپ تاپ، طلاجات، البسه، ۲۰ میلیون تومان وجه نقد و ... کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت منزل به شیوه بیهوشی و به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه ۵ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و خانم صاحبخانه پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از مدتی پیش تصمیم به فروش خانه خود گرفتم و به همین علت به یک بنگاه املاک رفتم و اطلاعات مربوط به فروش خانه را در اختیار مدیر بنگاه قرار دادم. پس از آن جوانی به نام میثم که کت و شلوار و کراوات داشت به عنوان شاگرد بنگاه املاک و در چندین نوبت برای کارشناسی و بازدید منزل به خانه من آمد اما خانه همچنان به فروش نمی‌رفت تا اینکه در تاریخ ۲۵ فروردین ماه میثم دوباره به خانه من آمد و مدعی شد که با یک خریدار برای بازدید نهایی خانه قرار گذاشته است.

مدتی از حضور میثم در خانه گذشت اما خبری از خریدار نشد تا اینکه به پیشنهاد میثم، او شخصا اقدام به سفارش غذا از رستوران کرد و در حال خوردن غذا بودیم که به محض خوردن چند قاشق اول، بیهوش شده و دیگر متوجه هیچ چیز نشدم، حوالی ساعت ۲۴ به هوش آمدم و متوجه شدم که قسمت قابل توجهی از اموال خانه از جمله ۲۰ میلیون تومان وجه نقد داخل منزل و ... سرقت شده است.

کارآگاهان با مراجعه به بنگاه املاک و در بررسی تصاویر مدارک و اطلاعات ارائه شده از سوی «میثم.م» متولد ۱۳۶۶ متوجه شدند که تمامی آدرس های ارائه شده از سوی وی به بنگاه واهی است. همچنین بنا بر تحقیقات، میثم در طول مدت تردد خود در بنگاه همیشه از کت و شلوار، کروات و یک کیف دستی از نوع سامسونت استفاده می‌کرده و به همکاران خود و دیگر کسبه گفته که دارای مدارک کارشناسی در رشته مهندسی است.

در شرایطی که هیچگونه آدرس و نشانی از «میثم» وجود نداشت، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه وی شده و در تحقیقات پلیسی مشخص شد که میثم در شهر تهران بلا مکان است و شب‌ها صرفا برای استراحت به یک گرم خانه در محدوده میدان انقلاب مراجعه می‌کند.

با شناسایی دقیق گرمخانه، این محل تحت مراقبت های پلیسی قرار گرفت تا سرانجام در تاریخ یازدهم اردیبهشت ماه، میثم دستگیر و در بازرسی از کیف دستی‌اش مقادیری از اموال مالباخته از جمله قسمتی از وجوه نقد، لپ تاپ و... کشف شد و پس از آن هم بخش دیگری از اموال مسروقه در یک چمدان واقع در گرم خانه کشف شد.

«میثم.م» پس از انتقال به پایگاه دوم آگاهی، صراحتا به سرقت از منزل مالباخته و فروش قسمتی از اموال مسروقه از قبیل طلاجات، تلویزیون و... نیز اعتراف کرد که با راهنمایی وی، محل فروش طلاجات و... شناسایی و مابقی اموال مسروقه نیز کشف شد.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با اعتراف صریح متهم به سرقت به شیوه بیهوشی و کشف قسمت قابل توجهی از اموال مسروقه، متهم در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت و با قرار صادره از سوی بازپرس پرونده روانه زندان شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر