jamejamonline
سیاسی کد خبر: ۱۰۲۵۱۱۰   ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۲۱:۳۳

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت:‌ نباید بازار کالای چینی داشته باشیم، اما در چهار سال گذشته میزان متوسط کالای چینی دو برابر شده و عموم کالاهایی که وارد شده هم کالای مصرفی بوده که ما می‌توانستیم در داخل تولید کنیم.

رئیسی: واردات کالای چینی در دولت فعلی ۲ برابر شده است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عصر امروز در جمع مردم زنجان گفت: مشکلات اقتصادی موجب تعطیلی کارگاه‌ها شده و امروز آنچه در جامعه ما بسیار اهمیت دارد، روابط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است که باید بر اصل کرامت باشد.

رئیسی با بیان اینکه ملت ایران در مقابل دنیا حرف برای گفتن دارد، افزود: آنچه سایه جنگ را از سر مردم برداشته، حضور قدرتمندانه مردم در صحنه است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه ضعف مدیریت اجرایی، بزرگ‌ترین مشکل کشور است، گفت: آب و خاک خوب داریم، اما مدیریت نداریم. مشکل مدیریت است، نه کم آبی. مشکل این است که هر روز شاهد فساد در کشور هستیم. من کاری به این دولت و آن دولت ندارم، فساد فساد است. امضاهای طلایی همان منافذ فساد است که مردم را نگران کرده، لذا اصلاح ساختارهای فسادزا موجب فساد شده است.

وی با بیان اینکه با کمک مردم فساد را ریشه‌کن خواهم کرد، گفت: فساد مردم را به دولت بدبین می‌کند، این جناح و آن جناح ندارد، باید با مفسد برخورد شود، نه اینکه کنار نشسته و مدام بگویند فساد داریم، بله فساد داریم، اما باید مفسد تحویل عدالت شود.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه 700 هزار میلیارد تومان نقدینگی خلق شده، گفت: اگر نیمی از این نقدینگی در تولید استفاده شود، بیکار نخواهیم داشت؛ اول دولتی‌ها شعار دادند نباید بازار کالای چینی داشته باشیم، اما در چهار سال گذشته میزان متوسط کالای چینی دو برابر شده و عموم کالاهایی که وارد شده هم کالای مصرفی بوده که ما می‌توانستیم در داخل تولید کنیم.

رئیسی با بیان اینکه اگر شغل و مسکن جوانان حل شود مشکل ازدواج جوانان حل خواهد شد، گفت: 560 هزار نفر امروز در نوبت ازدواج هستند، اما برخی وام‌های میلیاردی گرفته‌اند و با آن دلالی می‌کنند، چطور شده جوان ما برای ازدواج و وام 10 میلیونی در صف 500 هزار نفری باید بماند، اما دلالان بدحساب وام‌های میلیاردی را فوری می‌گیرند. ما باید و حتما نظام بانکی را اصلاح کنیم.

رئیسی گفت: کشور نیازمند مدیریت است، نه امکانات؛ 10 استان ما مشکل محیط زیست دارند. این تهدید را باید به فرصت تبدیل کند، نه اینکه از آن بهره‌برداری کنیم. آب، خاک، کشاورزی، صنعت و معدن باید به صورت دقیق و برنامه‌ریزی مورد استفاده قرار گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر