jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۲۱۳۷۷   ۳۰ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۶:۳۰

وزیر امور خارجه روسیه تأکید کرد اخیرا شاهد اقدامات تحریک آمیزی در سوریه مشابه حمله شیمیایی اخیر ادلب بودیم.

لاوروف:شاهد اقدامات تحریک آمیز در سوریه هستیم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل ازالعالم،سرگئی لاوروف روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در روسیه افزود: ما احساس می کنیم اقدامات تحریک کننده ای مانند حمله شیمیایی روز چهارم آوریل گذشته در ادلب و پس از آن حمله غیرقانونی امریکا به فرودگاه شعیرات که منجر به تغییر لحن از مذاکرات به درخواست برای سرنگونی نظام سوریه شد، در جریان است.

لاوروف در پاسخ به سؤالی درباره تبادل نظر وزارت امور خارجه روسیه با آمریکا درباره طرح آن کشو پیرامون سوریه گفت: طرح حل بحران سوریه عملا موجود است که همان قطعنامه شماره 2254 شورای امنیت می باشد. اما آمریکا هنوز با آن موافقت نکرده است.

وزیر امور خارجه روسیه ادامه داد: از نظر ما طرح راه حل، وجود دارد. اما ایالات متحده هنوز با آن موافقت نکرده است. در نیویورک، قطعنامه شماره 2254 شورای امنیت وجود دارد که کلیه جنبه های حل مسالمت آمیز بحران سوریه را براساس تعیین سرنوشت کشور سوریه توسط سوری ها، درنظر گرفته است.

لاوروف افزود: در گفتگو با رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا درباره وضعیت سوریه بحث و تبادل نظر و تأکید کردیم که هیچ گونه جایگزینی برای قطعنامه شماره 2254 شورای امنیت وجود ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر