jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۱۰۱۷۵۶۹   ۲۰ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۵:۴۹

داریوش فرضیایی یا همان عمو پورنگ محبوب بچه ها معتقد است استفاده نادرست از فضای مجازی یکی از معضلات این روزهای جامعه برای کودکان است و می‌گوید آموزش تنها وظیفه برنامه‌سازان نیست و پدر و مادرها هم سهم عمده‌ای در مدیریت این قضیه دارند.

از ایدز خطرناک تر به روایت عموپورنگ

به گزارش جام جم آنلاین، فرضیایی که با مجموعه تلویزیونی «محله گل و بلبل 2» از شبکه دو سیما مهمان خانه های مردم بود درباره برجسته شدن موضوع فضای مجازی در این برنامه به خبرآنلاین گفت: با تجربه‌ای که از فصل اول این سریال به دست آوردیم و با توجه به بازخوردهایی که از مخاطبانش گرفتیم دست روی نقطه‌ای گذاشته شد که این روزها همه خانواده‌ها با این مسئله مشکل دارند و آن هم فضای مجازی است، چیزی که امروز بچه‌های ما را از ما می‌گیرد. مسئله‌ای که به نظر من یک مرگ خاموش است.

او افزود: من از این بابت خوشحالم که در سری دوم این مجموعه ما سراغ مسئله‌ای فرهنگی رفتیم؛ مسئله‌ای که تا به امروز کمتر به آن پرداخته شده و به نظر من خطر آن کمتر از بیماری ایدز نیست. بچه‌های ما با استفاده از موبایل و تبلت به فضاهایی سر می‌زنند که شاید پدر و مادر فکر کنند برایشان سرگرمی است و آنها هم با خیال راحت به کارهایشان می‌رسند اما کودک لحظه به لحظه از خانواده جدا می‌شود و در سنین کم چیزهایی را تجربه می‌کند که شاید آنها را باید در 20 سالگی تجربه کند و این برای آینده بچه و جامعه ما بسیار خطرناک است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر