فراخوان ثبت‌ نام اولیه از واجدین شرایط تشرف به حج تمتع

فراخوان ثبت‌ نام اولیه از واجدین شرایط تشرف به حج تمتع سال 96 اعلام شد.
کد خبر: ۱۰۱۷۴۶۸
فراخوان ثبت‌ نام اولیه از واجدین شرایط تشرف به حج تمتع

به گزارش جام جم آنلاین ،سازمان حج و زیارت نوشت: با سلام و صلوات بر حضرت محمد و آل محمد(علیهم السلام) و تبریک میلاد با سعادت مولی الموحدین حضرت علی (ع)، به اطلاع کلیه ودیعه‌گذاران حج تمتع که تا تاریخ 31 تیر 1385 در شعب بانک ملی ایران ثبت‌نام کرده‌اند، می‌رساند:

پیرو اطلاعیه قبلی این سازمان و براساس برنامه زمان‌بندی، دارندگان فیش های ثبت نامی حج تمتع تا تاریخ 31 تیر 1385، از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 23 فروردین 1396 به مدت 10 روز فرصت دارند تا با در دست داشتن اصل قبض ودیعه‌گذاری، اصل شناسنامه و اصل کارت ملی به یکی از شعب بانک ملی ایران مراجعه و نسبت به واریز مبلغ علی الحساب هزینه سفر خود اقدام نمایند.

نکات ذیل جهت اطلاع بیشتر متقاضیان ارائه می گردد:

1) شعب بانک ملی ایران با مراجعه متقاضیان یاد شده، پس از بررسی لازم نسبت به محاسبه اصل و سود متعلقه به مبلغ ودیعه‌گذاری (بصورت روزشمار تا تاریخ مراجعه متقاضی) اقدام و مبلغ مابه‌التفاوت تا سقف 10 میلیون تومان را دریافت و پس از واریز به حساب سازمان، رسید آن را به متقاضی ارائه می‌نماید.


1-1) آن دسته از متقاضیانی که اسناد ثبت‌نامی سال‌های 1360 و 1363 با مبالغ 180 هزار و 200 هزار و 250 هزار و 270 هزار ریالی را دارا می‌باشند، می‌بایست قبلاً برای تبدیل سند خود به قبض ودیعه‌گذاری 10 میلیون ریالی و استفاده از تسهیلات مربوطه، به دفتر حج و زیارت استان مراجعه و معرفی نامه جهت ارائه به بانک دریافت کرده و پس از دریافت قبض جدید از شعبه بانک ملی (معرفی شده از سوی حج و زیارت استان)، هزینه مربوطه را واریز نمایند.

1-2) دارندگان اسناد هشت میلیون ریالی مربوط به سال 1377 و منتهی به 31 فروردین 1378 می‌بایست قبلا به یکی از شعب بانک‌ملی مراجعه و با استفاده از تسهیلات و یارانه مربوطه 3 میلیون ریالی نسبت به تبدیل قبض ودیعه‌گذاری خود به قبض 10 میلیون ریالی و پرداخت مابه التفاوت یارانه (یک میلیون ریال) به ذینفع اقدام و سپس واریز هزینه مربوطه را واریز نمایند.

1-3 ) دارندگان اسناد 8 میلیون ریالی ازتاریخ اول اردیبهشت 1378 تا 29 اسفند 1378 بایستی قبلاَ به یکی از شعب بانک‌ملی مراجعه و با احتساب سود متعلقه، نسبت به تبدیل قبض خود به قبض ودیعه‌گذاری 10 میلیون ریالی اقدام و سپس هزینه مربوطه را واریز نمایند.

2) تأکید می‌گردد با شروع ثبت‌نام در کاروان های حج (در سطح شهر و شهرستان‌ها)، اولویت با آن دسته از افرادی خواهد بود که در این مرحله اقدام به واریز هزینه اولیه سفر کرده باشند. از این‌رو لازم است تا اولویت‌های فراخوان شده در زمان مقرر نسبت به مراجعه به شعب بانک و انجام مراحل قید شده، اقدام لازم و بموقع را معمول دارند.

3) ضمناً متقاضیان اعزام به حج تمتع سال جاری می بایست دارای گذرنامه بین المللی انفرادی معتبر با حداقل اعتبار تا تاریخ 5 اسفند 1396 باشند. در غیر اینصورت لازم است تا هر چه زودتر نسبت به دریافت گذرنامه جدید اقدام نمایند.

4) اسامی مدیران و مشخصات کاروان‌ها، همچنین هزینه قطعی کاروان های حج پس از اجاره کامل منازل در مکه مکرمه و مدینه منوره و هزینه های مرتبط با حمل و نقل، تغذیه، تدارکات و تامین ارز مربوطه، متعاقباً از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.hajnews.ir و دیگر رسانه‌ها به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
نرم افزار موبایل
-
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
۰
۰
سلام لطفا حج كوتاه مدت ۱۰روزه و۱۵ روزه راراه بیندازید زیرا قسمت واجب حج ۳تا۵ روز است وبعضی مردم رامجبوربه ترك حج نشوند می توانید ۱۰ تا۵۰درصد رابرای حج كوتاه مدت اختصاص دهید وپول كامل نگیرید ومابقی رابه ۳۰روزیازیادتربدهید باتشكر
هم وطن
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
۰
۰
خوشا به سعادت آن ها كه می توانند بروند اكثریت مردم كه به نان شب محتاج اند فقط تاجران و دارندگان حقوق نجومی ثبت نام می كنند نه مردم عادی بدبخت فقط نظاره گر هستند .

نیازمندی ها