jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۰۱۲۸۱۳   ۲۷ اسفند ۱۳۹۵  |  ۱۵:۵۶

گزارش از نخستین تمرین تیم ملی فوتبال

مدافع تیم ملی مترجم شد/ لبخند کی‌روش به حاضران

تمرین تیم ملی فوتبال در ورزشگاه آزادی و در غیبت کادر ایرانی تیم ملی برگزار شد.

مدافع تیم ملی مترجم شد/ لبخند کی‌روش به حاضران

به‌ گزارش جام جم آنلاین از ‌ایسنا، نخستین جلسه تمرینی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران برای دو دیدار مهم در مقابل چین و قطر در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه امروز از ساعت یازده در ورزشگاه آزادی با حضور ۱۹ بازیکن و در غیبت کادر فنی ایرانی تیم‌ ‌ملی فوتبال برگزار شد.

در این تمرین هیچ‌کدام از مربیان ایرانی مانند جواد نکونام، مارکار آقاجانیان و افشین پیروانی سرپرست و آرین قاسمی مترجم تیم‌ ‌ملی و اعضای رسانه‌یی حضور نداشتند. هم‌چنین دن گاسپار، مربی دروازه‌بان تیم‌ ‌ملی نیز در این تمرین غایب بود.

سایر مربیان خارجی اوسیانو کروز، دیگو مارکو، سباستین و میکاییل و ... حضور داشتند.

برای این اردوی تیم‌ ‌ملی ۱۹ بازیکن به اردو دعوت شده بودند که احسان پهلوان به دلیل حضور در مراسم عروسی خود با اجازه کادر فنی اردوی تیم‌ ‌ملی را ترک کرد ولی دانیال ماهینی، مدافع راست استقلال خوزستان به این اردو دعوت شد و تعداد بازیکنان کماکان روی عدد ۱۹ باقی ماند.

در این تمرین امید ابراهیمی، وریا غفوری، عزت‌الله پورقاز، مهدی ترابی، علیرضا بیرانوند، محمد انصاری، سید جلال حسینی، مهدی طارمی، وحید امیری، رامین رضاییان، احسان حاج صفی، دانیال ماهینی، رشید مظاهری، پژمان منتظری، مرتضی پورعلی گنجی، ساسان انصاری، مسعود ابراهیم‌زاده، مرتضی تبریزی و محمدرضا اخباری حضور داشتند.

پس از انجام تمرین کششی و گرم شدن بدن‌ها کارلوس کی‌روش بازیکنان را به وسط زمین فرا خواند و به مدت ۱۰ تا ۱۵ ‌دقیقه با آن‌ها گفت‌وگو کرد.

پس از این بازیکنان فریاد بلندی سر دادند و هر کدام در گوشه‌ای از زمین زیر نظر مربیان به تمرینات پرداختند.

سه دروازه‌بان تیم‌ ‌ملی فوتبال در غیبت دن گاسپار زیر نظر دیگو به تمرین پرداختند. هم‌چنین وریا غفوری که با مصدومیت جزئی مواجه است، به همراه سباستین دور زمین مشغول دویدن شد.

علاوه بر غفوری، دانیال ماهینی بازیکن استقلال خوزستان که با تاخیر در این تمرین حاضر شده بود، بلافاصله پس از ورود به زمین به همراه میکاییل، دستیار خارجی کارلوس کی‌روش شروع به دویدن کرد.

پانزده بازیکن دیگر تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در گوشه‌ای از زمین زیر نظر مارکو، مربی بدنساز تیم‌ ‌ملی تمرینات را پیگیری کردند. در این بخش و در غیبت آرین قاسمی، پژمان منتظری کار او را بر عهده گرفت و صحبت‌های مارکو را برای بازیکنان ترجمه کرد.

اکثر بخش‌های این تمرین بر روی کار با توپ و پاسکاری با سرعت بالا بود که مارکو تاکید زیادی بر روی این موضوع داشت.

سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران نیز با دقت بالایی تمرین امروز (جمعه) را زیر نظر داشت و کار دستیاران و بازیکنانش را نظاره می‌کرد و هر از چند گاهی پس از شوخی بازیکنان لبخندی را به حاضران تمرین تحویل می‌داد.

نکته جالب در تمرین امروز نونوار شدن بازیکنانبود و پس از دو ماه با لباس‌های جدید تمرین کردند.

در ادامه کی‌روش همه بازیکنان را به بخش شمالی زمین برد و در آن جا به کارهای گروهی پرداختند. سپس بازیکنان به سمت جنوبی زمین چمن منتقل شدند و در این بخش سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال خودش تمرینات را زیر نظر داشت و دستیارانش او را نظاره می‌کردند.

در بخشی از این تمرین یکی از بازیکنان توپ را مقابل محوطه شش قدم سانتر می‌کرد تا بازیکن دوم دروازه‌ را باز کند.

در تمرین امروز اکثر رسانه‌های نوشتاری و تصویری حضور نداشتند و تنها دو رسانه در تمرین حاضر شده بودند.

در ادامه بازیکنان به انجام بازی درون تیمی مشغول شدند و در همین حال، زمان پوشش خبری و تصویری تمرین به اتمام رسید و از آن پس بازیکنان پشت درهای بسته به تمرین ادامه دادند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما حتما می توانیم

ما حتما می توانیم

خواهر و برادری ژاپنی با هم مدال طلای المپیک توکیو را صید کردند! هر دو جودوکار هستند و هر دو در یک روز در فینال مسابقات حریفان فرانسوی و گرجستانی خود را شکست دادند و قهرمان المپیک شدند.

نابودگر!

نابودگر!

 در سال‌های اخیر بسیار از این گفتیم که فلان مربی مزدور است و فلان ورزشکار هم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر