jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۰۰۹۱۸۶   ۱۷ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۴۷

در روزهای پایانی سال، بحث خانه تکانی مطرح می‌شود و زنان خانه شروع به تمیز کردن خانه می‌کنند تا به استقبال بهار و سال جدید بروند. دیگر مثل سال‌های نه‌چندان دور، کسی روی پشت‌بام یا در حیاط خانه به جان فرش‌ها نمی‌افتد و اغلب شهروندان فرش‌های خود را برای شستن به قالیشویی‌ها می‌سپارند.

ایمنی از کلاهبرداران در خانه‌تکانی

این موضوع باعث شده، برخی تبهکاران با توزیع انواع آگهی‌های تبلیغاتی در کمین شهروندان باشند. این تبلیغات به صورت پخش کردن برگه‌هایی است که تنها یک شماره در آن ذکر شده است. این شرکت‌ها در تبلیغات خود هیچ اشاره‌ای به آدرس کارگاه قالیشویی نمی‌کنند.

برخی شرکت‌ها با اجاره دفتر و پرداخت اجاره ماهانه بالا و تهیه اسناد جعلی، در این ایام به فعالیت پرداخته، پس از جمع‌آوری فرش‌های شهروندان با تعطیل کردن دفتر فرار می‌کنند. اعلام قیمت پایین از سوی این تبهکاران، ترفندی برای فریب مردم است. برای گرفتار نشدن در دام این مجرمان، از شرکت‌های قالیشویی که آگهی‌هایشان در روزنامه‌ها چاپ می‌شود، استفاده کنید، زیرا اغلب مدارک این گونه شرکت‌ها کنترل می‌شود. البته تاکید می‌کنم، چاپ آگهی در روزنامه دلیلی برای تایید فعالیت همه شرکت‌ها نیست. از سوی دیگر برخی هموطنان پس از شستن فرش‌های خود، آن را برای خشک شدن روی دیوار یا پشت بام قرار می‌دهند که ممکن است مورد سرقت قرار گیرد. به همین دلیل توصیه می‌شود فرش را در مکانی قرار دهید که به کوچه و خیابان مشرف نباشد. شهروندان هنگام تحویل فرش‌ها به نمایندگان قالیشویی‌ها، کارت شناسایی آنها را با دقت بررسی کنند. همچنین مشخصات ظاهری آنها را همراه با شماره پلاک خودرو یادداشت کنند تا در صورت بروز مشکلات احتمالی، پلیس بتواند مجرمان را شناسایی و دستگیر کند. شهروندان برای اطمینان بیشتر از صحت فعالیت این شرکت‌ها، از اتحادیه قالیشویان نیز استعلام کنند.

سردار عباسعلی محمدیان

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها