روایت نقوی‌حسینی از نشست کمیسیون امنیت‌ملی مجلس

قاضی‌عسگر: بیمه حجاج تا ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: همین‌که پذیرفته شود چه کسانی در فاجعه منا دخالت داشتند و مسئله دیه را حل کنند به یاری خدا موانع از سر راه برداشته می‌شود. سال آینده دستکم 80 هزار حاجی به سرزمین وحی اعزام خواهیم کرد.
کد خبر: ۱۰۰۸۵۷۷
اعزام 80 هزار حاجی به سرزمین وحی در سال آینده / حکم مجرمان فرودگاه جده اعلام شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، حجت‌الاسلام قاضی‌عسگر در جمع خبرنگاران با اشاره به رایزنی‌هایی در خصوص مسئله حج، گفت: بیشتر مسائلی که مورد بحث بوده، حل شده است و یکی دو مورد باقی مانده که امیدواریم در چند روز آینده حل شود.

وی اظهار داشت:‌اگر این مسائل حل شود امیدواریم که بتوانیم حج را راه‌اندازی کنیم. مسئله شهدای منا بسیار برای ما اهمیت دارد و این موضوع باید هر چه زودتر تکلیفش روشن شود. آنها معتقد هستند که تحقیقاتشان ادامه دارد ما هم مدارک فراوانی داریم لذا پیشنهاد شده که آن کمیته حقیقت‌یابی که تشکیل دادند را دعوت کنند ما هم از جمهوری اسلامی ایران مدارک و مستنداتمان‌ را ارائه دهیم تا ان‌شاءالله به فضل الهی این مشکل برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تصریح کرد: همین که پذیرفته شود چه کسانی در این قضیه دخالت داشتند و مسئله دیه را حل کنند ان‌شاءالله موانع از سر راه برداشته می‌شود. همچنین در خصوص مسئله‌ای که در فرودگاه جده رخ داد به صورت کتبی اعلام شده است که تخطی‌گران به 4 سال زندان و هزار ضربه شلاق محکوم شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد:‌ نکته مهمی که در مذاکرات وجود داشته این است که مسئولان عربستان اعلام کردند که ما درخواست مجازات شدیدتر برای تخطی‌گران درخواست کرده بودیم اما چون قوه قضائیه عربستان تصمیم گرفته بود دیگر آنها نتوانستند اقدامی انجام دهند اما 4 سال زندان، هزار ضربه شلاق و انفصال از خدمت را رسمآً و کتباً‌ اعلام کرده‌اند که اتفاق افتاده است.

قاضی عسگر درباره راه‌اندازی کاروان عمره مفرده گفت: عمره مفرده به این برمی‌گردد که اصل مسئله حل شود. اگر طبیعتاً مسئله حج حل شود با توجه به اینکه آنها مجازات عاملان این جنایت را رسماً‌ اعلام کرده‌اند عمره نیز بعد از حج برقرار خواهد شد.

وی اظهار داشت:سال آینده ان‌شاءالله حداقل حدود 80 هزار حاجی به سرزمین وحی اعزام خواهیم کرد اگر عدد اضافه شود، طبیعتاً بعداً اعلام خواهد شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱۲
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
اگر واقعا راست میگن بیان ایران این 4 سال زندانی رو تحمل كنن و 1000 ضربه شلاق هم همین جا نوش جان كنن...اونا گفتن ما هم كه بله باور كردیم.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۲ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
حالا اگر تو ایران بود فقط صد ضربه شلاق و اون 4 سال هم منتفی میشد
میكا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۰ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
مردم اصلا منتظر حج نیستند این خود شمایید كه دفاتر مسافرتیتون خوابیده وحاضرید به هر صورت مردمو بفرستید حج
لیلا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۹ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۵
دقیقاااااااا
خیلی جای تاسف داره
خدا همه جا هست
زینب
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۲ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
ما مردم هرچی سرمان بیاید حقمان هست.... فقط به خاطر این عده كه خودشون میبرنو میدوزن.... اصلا نظر هیچ كس رو نمیخوان
نوذر
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۴ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
هركس دوست دارد برود....راه باز است و جاده دراز.......
aa
Germany
۱۹:۲۰ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
حج فقط برای مسلمانان واجب است
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۱ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
خجالت آوره هنوز داغ اون 700 حاجی مظلوم به دلمونه. آقایون شرافت ایرانی رو با چی معامله كردید؟
مامور خاطی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۳ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
هر ایرانی كه تا قبل از اعدام ماموران خاطی سعودی به مكه بره به ایران و ایرانی خیانت كرده.
علی تهرانی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۹ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
باسلام.:امسال در ماه ذی الحجه اجلاسی با حضور بسیاری از میهمانان خارجی در ایران برگزارشد مبنی براینكه حاكمان ال سعود لیاقت نگهداری از حرمین را ندارند و باید تمامی كشورهای اسلامی در این زمینه حضور داشته باشند.خب الان كه در سال آینده ما به حح برویم كه پشت پا زده ایم به تمامی آن قطعنامه اجلاس و نمایندگانی كه درباره ما بااین سیاستهای چندگانه در مورد ما چه فكری میكنند.
ما به حج برویم تا آل سقوط بیشتر به یمنی ها ظلم كنند.
الهام دایی عباس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۹ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
من نمیگم غیرت و ناموسمون رو زیر پا بزاریم ولی در دنیای امروزی كه اینهمه دشمن داریم بالاخره تعامل با بقیه دولتها لازمه حتی اگه مرتجعین وحشی ال سقوط باشن از طرف دیگه دنیای سیاست یعنی همین!!!!!!
نوذر
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۳۵ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۵
یعنی تعامل با صهیونیستها هم لازمه؟؟؟!!سعودیها هم پیمان اسرائیل هستند.

نیازمندی ها