jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۰۰۸۵۵۹   ۱۵ اسفند ۱۳۹۵  |  ۱۳:۰۹

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برخی آقایان با جوسازی های ناعادلانه نسبت به مجلس نامردی کرده‌اند، گفت: استفاده از ادبیاتی همچون اینکه مجلس پا روی عدالت گذاشته و باید نامش عوض شود درست نیست، این ادبیات برای این قوه مهم نادرست است.

لاریجانی: آقایان در حق مجلس نامردی کردند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس و در پاسخ به تذکر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان درباره مصوبه روز گذشته مجلس در خصوص تعیین سقف حقوق مدیران گفت: آقای حاجی دلیگانی تذکر شما به کمیسیون برنامه است که می توانست بر مصوبه قبلی خود اصرار کند. این موضوع را که از کمیسیون پرسیدم می گویند با نظر شورای نگهبان این تغییر در مصوبه اعلام شده، اصل کار ما نیز این است که نظر شورای نگهبان را مدنظر قرار دهیم.

وی افزود: این آقایان مطلبی خلاف واقع آنچه تصویب شد را مطرح کرده اند و از مصوبه مجلس برای خود سوء استفاده کرده اند. این که می‌گویند مصوبه قبلی مجلس این بوده که مقامات و مدیران ۲۴ میلیون حقوق بگیرند دروغ است چون در صدر این ماده آمده که حقوق دو برابر برای مقامات و مدیران و ذیل آن این موضوع را برای یکسری استثناهایی لحاظ کرده که شامل مدیران در مناطق محروم بوده است. این جوسازی‌ها عادلانه نبوده حتی اگر ما مصوبه را اصلاح نمی‌کردیم آنها با این جوسازی ها هدف دیگری را دنبال می کردند.

وی خطاب به موسوی لارگانی گفت: آقای موسوی لاریگانی، بنده شما را فردی عادل می دانم که همواره براساس انصاف عمل کرده اید. سوال من از شما این است کسی که می گوید اسم مجلس باید عوض شود، آیا ادبیات درستی را استفاده کرده است؟ فرض این است که ما اشتباه کرده ایم آیا این بدان معناست که باید اسم مجلس را عوض کنیم یا اینکه مجلس پا روی عدالت گذاشته است. آیا این حرف ها و یا حرف های سبک دیگری که نسبت به مجلس زدند درست است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: با فرض اینکه ما اشتباه کرده ایم آیا مجلس کار خوبی انجام نداده که می گویند این کار نقطه سیاه برای مجلس است؟ این مجلس کشور را از بی برنامگی نجات داد. حدود ۵ ماه زمان گذاشت تا برنامه را تدوین کند و ۶ هفته دستور کار مجلس در صبح و شب بررسی برنامه بود. آیا این کار مهم مجلس نیست؟ ما مدت ها برای بررسی و تصویب مواد دائمی برنامه توسعه نیز وقت گذاشتیم،‌اکنون نیز صبح تا غروب اینجا هستیم تا بودجه را بررسی و تصویب کنیم آیا اینها کار درستی نیست؟

لاریجانی افزود: آیا به کار بردن این ادبیات برای قوه مقننه این قوه مهم مردم سالار درست است؟ باید جلوی این حرف ها را گرفت. بنده بینی و بین الله متنی را که با مشورت شورای نگهبان در مجلس مطرح شد را نگاه می کنم مطلقا نمی بینم که در آن آمده باشد مسئولان ۲۴ میلیون حقوق می گیرند.

وی افزود: در این متن آمده مسئولان و مقامات نمی توانند بیشتر از دو برابر حداکثر حقوق دریافت کنند که این مبلغی حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیون است. پس چرا این آقایان جو عمومی و جامعه را خراب می کنند؟

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: ما بر مصوبه قبلی خود اصرار کردیم که حتی اگر این کار انجام نمی شد این جوسازی ها علیه مجلس درست نبود و نامردی بود.

حجت الاسلام و المسلمین سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان با استناد به ماده 24 آئین نامه در تذکری گفت: آقای لاریجانی شما از مجلس دفاع کردید که جای تقدیر دارد اما برخی هزینه ها را ما خودمان برای مجلس ایجاد می کنیم که این روند نادرست است.

وی توضیح داد: زمانی که مجلس برای رفع ایراد شورای نگهبان درباره تعیین سقف حقوق مدیران وارد بحث شده بود چند نماینده تذکر و اعتراض داشتند که به آن توجهی نشد. این اتفاق در حالی رخ داده که مقام معظم رهبری چندین بار فرمودند که حقوق های نجومی ناعادلانه و ظالمانه است. درست است که مجلس روز گذشته مصوبه قبلی را اصلاح کرد و مجددا بر مصوبه خود اصرار ورزید، اما حرف من این است که چرا آن روز که قرار بود این قانون تصویب شود بر مصوبه قبلی اصرار نورزیدید تا چنین هزینه ای به مجلس وارد نشود.


موسوی لارگانی با بیان اینکه جو ناعادلانه و ظالمانه ای علیه مجلس به وجود آمد گفت: رهبری بیش از هشت بار در این باره تاکیدات داشته اند که مجلس نیز ورودهای لازم را داشته است اما باز هم بنده می گویم که چرا همان روز ورود نکرده تا مجلس این همه هزینه دهد و بگوییم به مجلس توهین شده است، آنگاه بخواهیم که به مصوبه قبلی اصرار بورزیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها