jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۰۰۸۲۹۳   ۱۴ اسفند ۱۳۹۵  |  ۱۹:۴۸

عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با جام جم آنلاین:

بیمه ها باید کمک هزینه درمان نازایی را تقبل کنند

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس مبنی بر تقبل بخشی از هزینه درمان نازایی از سوی بیمه سلامت گفت:بیمه های دیگر نیز باید متقاعد شوند تا بخشی از هزینه درمان ناباروری را تقبل کنند.

بیمه ها باید کمک هزینه درمان نازایی را تقبل کنند

بشیر خالقی نماینده مردم خلخال در خانه ملت در گفتگو با جام جم آنلاین گفت:تامین بخشی از هزینه درمان ناباروری از سوی بیمه سلامت پیشنهاد یکی از نمایندگان بود که به تصویب رسید، البته در قانون بودجه 96 ردیف بودجه ای برای آن در نظر گرفته شد.

وی افزود:درکشور دو میلیون زوج نابارور وجود دارد که این امر مشکلات روحی-روانی زیادی برای آنان ایجاد کرده وحتی بعضا موجب جدایی زوج ها می شود و رفع مشکل این زوج ها دغدغه نمایندگان مجلس است. وزارت بهداشت هم از محل طرح تحول سلامت برنامه هایی برای حمایت از زوج های نابارور دارد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی یادآور شد:با توجه به اینکه سیاست نظام افزایش جمعیت کشور است باید سایر بیمه ها مانند تامین اجتماعی و خدمات درمانی را هم متقاعد کرد تا بخشی از هزینه درمان ناباروری را تقبل کنند.

گفتنی نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز دولت را مکلف کردند در سال آینده خدمات درمانی ودارویی بیماران نازایی را مشمول بیمه پایه سلامت قرار دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خطر تعطیلی بدون پیشگیری

خطر تعطیلی بدون پیشگیری

از امروز محدودیت‌ها در شهرهای قرمز و نارنجی اجرا می‌شود، درحالی‌که پس از اعمال سیاست‌های نادرست، شاهد افزایش تعداد ابتلا و بستری افراد مبتلابه بیماری کرونا بودیم.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش