خریداری چند فروند جنگنده سوخو مدل sm

جنگنده های روس در روزهای آینده تحویل ایران می شود

طبق اخبار و اطلاعات رسیده مقدمات لازم برای واگذاری جنگنده سوخو مدل sm به کشورمان فراهم شده و در روزهای آینده باید منتظر تحویل این جنگنده به ایران باشیم.
کد خبر: ۱۰۰۷۷۱۱
جنگنده های روس در روزهای آینده تحویل ایران می شود

به گزارش جام جم آنلاین، عضو کمیسیون امنیت ملی در گفت وگو با میزان با تایید خبر فوق با تاکید بر اینکه خریداری جنگنده‎ها و ادوات نظامی در دنیای امروزی امری بدیهی و روشن است، اظهارکرد: ورود جنگنده‌های سوخو به کشورمان بدون شک در راستای پیشرفت صنایع دفاعی کشورمان به خصوص در بعد هوایی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه خاطرنشان کرد: جنگنده سوخو قابلیت‎های زیادی را دارد که بدون شک در پیشبرد اهداف دفاعی کشورمان تاثیرگذار خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: تعاملات میان ایران و روسیه در طی سال‎های گذشته در موضوعات مختلف از جمله رویکردهای نظامی گسترش یافته است به گونه‎ای که ما درباب واردات تجهیزات نظامی اقدامات بسیاری را انجام دادیم.

فلاحت‎پیشه با بیان اینکه ایران ظرفیت استفاده از جنگنده‎ها را به منظور تقویت بنیه دفاعی خود دارد تاکید کرد: در دنیای امروز و با توجه به تهدیداتی که در قبال کشورمان وجود دارد دست‌یابی به پیشرفته‌ترین تجهیزات دفاعی امری لازم و ضروری است و ما نباید از آن غافل شویم.

هواپیمای سوخو 30 SM جنگنده‌ای چندمنظوره است که برای عملیات در تمام شرایط آب و هوایی طراحی شده و برای مأموریت‌های هوا به هوا و هوا به سطح بسیار مناسب است.

این هواپیما از ویژگی و توانایی خلبان اتوماتیک در تمام مراحل پرواز از جمله پرواز کم ارتفاع یا کروز برخوردار است.

برد عملیاتی این جنگنده 1500 کیلومتر است و با مخزن اضافی سوخت برد عملیاتی آن 3000 کیلومتر می‌گردد. همچنین با استفاده از سیستم سوخت‌گیری هوایی، می‌توان آن را تا 5200 کیلومتر (3200 مایل) افزایش داد.

این هواپیما با ذخیره سوخت می‌تواند نزدیک به 5.4 ساعت پرواز کند؛ و در حالت پرواز کروز برد، مداومت پروازی این جنگنده به حدود 10 ساعت افزایش پیدا می‌کند.

این جنگنده همچنین می‌تواند نبردهای ضدالکترونیکی را نیز انجام دهد. جنگنده سوخو 30 SM قادر به حمل تسلیحات پیشرفته تا حداکثر وزن 8 تن است.

تسلیحات این جنگنده شامل تیربار، انواع بمب، موشک‌های هوا به هوا و نیز موشک‌های فراصوتی ضد ناو است.

موشک‌های فراصوتی که می‌توان بر روی این جنگنده نصب کرد، اونیکس نام دارد که دارای برد 120 تا 300 کیلومتر است.

نخستین نمونه‌های ساخته شده از جنگنده‌های سوخو 30 SM در سال 2012 در اختیار وزارت دفاع روسیه قرار گرفت.

این جنگنده با جنگنده‌های F15 و F16 و F18 آمریکایی برابری می‌کند و تمامی نیازهای عملیاتی کشور پهناور ایران را تأمین می‌نماید. با در اختیار گرفتن این جنگنده، ایران از برتری بسیار محسوسی در نبرد هوایی برخوردار می‌گردد.

گفتنی است؛ سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در تاریخ 6 آذرماه سال جاری در حاشیه اجتماع بزرگ بسیج با بیان اینکه ما در رابطه با تامین نیازهای دفاعیمان با هر مرجعی که قادر باشد نیازهایمان را تامین کند جز آمریکا و اسرائیل مذاکره خواهیم کرد، گفت: خرید سوخو در دستور کار قرار دارد و هدف ما تنها خرید نیست بلکه انتقال فناوری را هم مد نظر داریم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۵
Mehdi
Germany
۱۸:۵۲ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
دمتان گرم.....
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۸ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۵
۲
۱
چرا وقتی هنوز تحویل نگرفتید تو بوق و كرنا میكنید ؟؟ الان شاخكهای سعودی و اسرائیل تكون میخوره و مانع تراشی میكنند و متاسفانه لابی بسیار قوی در روسیه هم دارند خصوصا اسرائیلیها . سر قضیه اس 300 هم همین شلوغ كاریها تحویل آنها را مدتها به تاخیر انداخت.
اینهمه سعودی ملعون داره تسلیحات میگیره صداش هم در نمیاد . پس كی میخاین یك كم زیركانه رفتار كنین . آنهم در راستای منافع ملی ؟؟؟
سوخو
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۳ - ۱۲ اسفند ۱۳۹۵
۶
۱
در اختیار ارتش قرار میدن یا سپاه؟
امید
United States
۲۱:۲۷ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۵
نگهداری از تسلیحاتی كه نیاز به عملیات منظم و نسبتا پیچیده نگهداری دارند و به صورت سازمانی (نه غنیمتی )به كشور وارد میشوند معمولا به عهده ارتش گذارده میشود.
ساسان
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۷ - ۰۲ فروردين ۱۳۹۶
۰
۱
مگه روس ها نمی گفتن سوخو 30 به ایران نمی دیم چون با تحریم های سازمان ملل هستش؟

نیازمندی ها