jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۰۶۸۴۳   ۱۰ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان از افزایش 12 درصدی صادرات صنایع دستی از استان همدان خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا قاسمی به افزایش 12 درصدی صادرات صنایع دستی اشاره کرد و گفت: وضعیت صادراتی صنایع دستی در استان وضعیت مناسبی است که جا دارد بیش از گذشته با شرایط جدید پیش آمده برای لالجین توجه بیشتری به صادرات سفال شود.

قاسمی عنوان کرد: در مدت 10 ماهه سال 95 به میزان 10 میلیون دلار صنایع دستی همدان به کشورهای عراق، حوزه خلیج فارس و اروپا صادر شده است.

وی گفت: بیشترین کالاهای صادر شده مربوط به شیشه، سفال و انواع مصنوعات چرم و صنایع دستی بوده است.معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: امسال دو صادرکننده همدان در حوزه شیشه و سفال به عنوان صادرکنندگان نمونه کشوری انتخاب و در روز صادرات مورد تجلیل قرار گرفتند.

قاسمی با بیان اینکه 150 رشته شناخته شده در حوزه صنایع دستی استان همدان وجود دارد افزود: صنایع دستی مانند موجود زنده زایش دارد، چرا که برخی از رشته‌های جدید در جامعه متولد می‌شود و برخی از این رشته‌ها نیز از یادها می‌رود بر این اساس تمام تلاش این سازمان این است که رشته‌های صنایع دستی پابرجا بماند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر