وزیر خارجه عربستان در دیدار با نخست‌وزیر عراق گفته که بی‌طرفی بغداد می‌تواند زمینه‌های آشتی ایران و عربستان را فراهم آورد.
کد خبر: ۱۰۰۶۲۵۲
بی‌طرفی عراق می‌تواند زمینه‌ساز آشتی ایران و عربستان شود

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، عادل الجبیر طبق بیانیه‌ای که دفتر نخست‌ وزیری عراق منتشر کرده خواستار بی‌طرفی عراق در مناقشات میان ایران و عربستان شده است.

وی که در دیداری اعلام‌نشده وارد بغداد شده بود آمادگی کشورش را برای کمک به برقراری ثبات در مناطق آزاد شده از گروه‌های تروریستی اعلام کرده است.

این دیپلمات سعودی، در بخش دیگری از اظهاراتش که در بیانیه دفتر نخست‌وزیری عراق آورده شده گفته است: «بی‌طرفی عراق می‌تواند بستر آشتی ایران و عربستان سعودی را فراهم کند.»

الجبیر، همچنین در این دیدار از نخست‌ وزیر عراق به عنوان فردی که هرگز از «لحن تهاجمی علیه عربستان سعودی» استفاده نکرده، تمجید کرده است.

وزیر خارجه عربستان روز شنبه در سفری غیر منتظره وارد بغداد شد و با مسئولان عراقی دیدار کرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
نیكو
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۹ - ۰۸ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
عربستان یك كشوریست كه لیاقت آشتی با ایران مارا ندارد. زیرا كشوری است كه همدست تروریستهای داعش است الان هم خدا میداند باز چه دروغی سرهم كرده تا خودرا به ایران نزدیك كند. كم زائرین محترم ما به دست این ال سعود ازبین نرفتند كه ما گذشت كنیم .اشتی با ال سعود یعنی پایمال كردن خون شهدای منا بگذارید انقدر التماس كنند تا جان از تنشان بیرون برود .حتما باز میخواهند زائرین محترم مارا از ما بگیرند.مرگ بر ال سعود.مسئولین محترم ساده به این قضیه نگاه نكنید در پس این حرفها توطئه خوابیده است.
نوذر
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۳ - ۰۸ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
منت نكش.....بسه دیگه.... تا غرامت ملیارد دلاری ازتان نگیریم آشتی بی آشتی.

نیازمندی ها