jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۰۵۳۰۹   ۰۵ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

دریاچه اوان در 88 کیلومتری شمال شرق قزوین در منطقه الموت در روستای اوان واقع شده است. این دریاچه با مساحت 70هزار متر مربع در ارتفاع 1815 متری از سطح دریا قرار دارد. هیچ رودی به این دریاچه نمی‌ریزد و آب آن از چشمه‌های جوشانی که از کف دریاچه به بالا می‌آید، تامین می‌شود و از سرریز آب دریاچه، مزارع کشاورزی اطراف تغذیه می‌گردد.

دیوار برفی

تصویر طبیعت زمستانی شهرستان مریوان در استان کردستان را مشاهدده می‌کنید که برف به شکل دیوار درآمده است.

فوران آتشفشان

شیلی 90 آتشفشان فعال دارد. تصویری از فوران دود و خاکستر از دهانه آتشفشان کلبوکو در جنوب این کشور را می‌بینید.

جزیره‌ای در میان خلیج فارس

این هم‌نمایی هوایی از جزیره خارک. این جزیره مرجانی در 38 کیلومتری ساحل بندر گناوه از توابع استان بوشهر در خلیج‌فارس واقع شده است.

بزرگراهی در میان جنگل

بزرگراه مهاجران در سائوپائولوی برزیل بدون قطع حتی یک درخت ساخته شده است.

 

شاهکار ترامپ

دونالد ترامپ، تنها پنج روز پس از آغاز ریاست جمهوری خود دستور ساخت دیواری میان این کشور و مکزیک را صادر کرد. این دیوار جایگزین حصارهایی شد که در برخی از مناطق مرزی دو کشور احداث شده بود. این دیوار تمام مرز آمریکا و مکزیک را به طول 3200 کیلومتر از یکدیگر جدا می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر