jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۰۳۳۵۶   ۰۱ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رسول خضری، نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس با بیان این که افزایش نرخ محصول از مزرعه تا رسیدن به دست مصرف‌کننده نتیجه عدم نظارت و حضور واسطه‌ها در صنعت کشاورزی است، گفت: 90 درصد گرانی گوشت و میوه نتیجه دلال بازی در بازار است.

خضری درباره وضعیت گرانی بازار میوه و گوشت، افزود: دلال بازی، در گرانی میوه و گوشت نقش اساسی دارد. تنها راهکار برطرف کردن این معضل اعمال سیاست‌های نظارتی شدید از مبدا تولید محصول تا رسیدن به دست مصرف‌کننده است. بنابراین سزاوار نیست واسطه‌گرها، سود کشاورزی که با زحمت طاقت‌فرسا محصولات را به زیرکشت می‌برد، کسب کنند.

به گزارش خانه ملت، نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که فاصله نرخ محصول از مزرعه تا رسیدن به مصرف‌کننده چشمگیر است، تصریح کرد: سود گرانی محصولات دامی و کشاورزی نصیب دامدار و کشاورز نمی‌شود. وی با برشمردن اهمیت اقتصاد مقاومتی در چرخه تولید، تصریح کرد: طیب‌نیا، وزیر اقتصاد و حجتی، وزیر جهاد کشاورزی طبق بند 7 سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، وظیفه دارند در حوزه‌های اشتغالزایی در دامپروری و کشاورزی این عرصه را حمایت کنند، زیرا توسعه اقتصاد کشاورزی و دامداری نقش بی‌بدیلی در افزایش شاخص اقتصادی کشور دارد.

خضری با بیان این که تنها راهکار جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها بهادادن به اقتصاد روستایی است، تصریح کرد: ظرفیت تولید در صنعت کشاورزی و دامداری به حدی است که ما تنها باید دراین حوزه صادرکننده باشیم.

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که افزایش نرخ محصول از مزرعه تا رسیدن به دست مصرف‌کننده نتیجه عدم نظارت و حضور واسطه‌ها در صنعت کشاورزی است، یادآور شد:90 درصد گرانی گوشت و میوه، نتیجه دلال بازی در بازار است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر