jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۰۳۳۱۶   ۳۰ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۴:۲۲

دبیر مجمع تشخیص گفت: عده ای می گویند اگر در جنگ اقتصادی به سر می برید، چرا نیروهایتان را به سوریه و عراق می فرستید. به آنها می گوییم اگر نیروهای ما آنجا نباشند، ناامنی به مرزهای ما می رسد.

دلایل حضور نیروهای ایران در سوریه و عراق

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، سرلشکر پاسدار محسن رضایی در نهمین یادواره شهدای مسجد جامع و پایگاه بسیج امام جعفر صادق (ع) و شهدای مدافع حرم منطقه یک تهران با گرامیداشت یاد امام و شهدا و تسلیت ایام فاطمیه گفت: امیدوارم راه فاطمی، علوی و حسینی که به برکت ایثار شهدا و جانبازان، رهبری امام عزیز و رهبر معظم انقلاب وهمراهی بی سابقه ملت ایران، آغاز شده ادامه پیدا کند و ملت ما به آرمان های خود، برسد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حماسه آفرینی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: تداوم این انقلاب، معجزه است و یک اتفاق عادی نیست. سابقه تاریخی ملت ایران نشان می دهد که این مردم هنوز از این انقلاب انتظاراتی دارند. هنوز بخش مهمی از راه برایشان باقی مانده و هنوز می خواهند خود و آرمان هایشان را در این انقلاب پیدا کند.

وی افزود: عده ای می گویند اگر در جنگ اقتصادی به سر می برید، چرا نیروهاتان را به سوریه و عراق می فرستید. به آنها می گوییم اگر نیروهای ما آنجا نباشند، ناامنی به مرزهای ما می رسد. به آنها می گوییم اقتصاد ما باید در آن سوی مرزها حضور داشته باشد. کالاهای ما باید در بازارهای دنیا عرضه شوند. بازارهای ما در حال سقوط به وسیله کالاهای خارجی است. این که ثروت زیرزمینی مان را می فروشیم و کالا ها ی خارجی می خریم، و بازارهای ما دراختیا ر سرمایه داران خارجی قرار می گیرد نوعی اشغالگری اقتصادی است.

رضایی با اشاره به حماسه آفرینی مدافعان حرم گفت: جوانان ایران متحول شده اند، آنان شهروندانی بی تفاوت نیستند، بلکه با اعتقاد و اراده خود با تکفیری ها می جنگند.

وی گفت: امنیت و اقتصاد ما به امنیت و اقتصاد منطقه و زندگی ما به امنیت کشورهای منطقه گره خورده است. پیوند ما با مردم منطقه و نفوذ ما می تواند در گسترش تجارت و فرهنگ کشورمان موثر باشد. زبان و فرهنگ ما به وسیله دانشگاه هایمان قابل گسترش به کشورهای همسایه است و این برای منافع ملی ما ضرورت به حساب می آید که البته جوانانمان پیش قراول این حرکت هستند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: ملت با این انقلاب کار دارد و امیدوار است بقیه راه های نرفته را نیز طی کند. این وفاداری به انقلاب نشان می دهد که ما در این سالها نیاز داریم به انقلاب برگردیم. امروز روز انقلابی گری است و ما باید به این انقلاب متوسل شویم تا مشکلات را از سر راه برداریم. رهبر معظم انقلاب اسلامی در تمام سخنرانی های یک سال اخیر خود به موضوع انقلابی بودن اشاره کرده اند که باید رمز و راز این تأکید را دریابیم.

رضایی با اشاره به بدعهدی ها و قلدری های آمریکا در موضوع برجام گفت: دولتمردانی که دنبال این راه ها هستند، چرا به متعهد کردن آمریکا فکر نکردند؟ چرا پیش بینی نکردند که ممکن است بازی بازها و کبوترها در آمریکا به روی کار آمدن دولت جمهوری خواه منجر شود. دولت جدید آمریکا آمده و با زبان مخصوص خود و با قلدری، بازی را به هم ریخته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
روح الله
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۳۰
امریكای شغال مرگت باد و مرگ بر بوزینه های طرفدار امریكا
۰
۰

یادداشت

بیشتر
همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

قطعا هدف راهبردی آمریکا، مهار قدرت جمهوری اسلامی و مولفه‌های قدرت هسته‌ای، موشکی و... از طریق وارد آوردن فشار و انجام مذاکره است. این کشور برای دستیابی به هدف خود به سکوی پرتاب اولیه یعنی برجام نیاز دارد که براساس آن بتواند پله‌های بعدی را طی کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر