jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۰۰۲۳۶۸   ۲۷ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۲:۱۶

دبیر اتاق اصناف بهارستان خبرداد:

۲۰ هزار واحد صنفی بهارستان در خطر آتش سوزی

دبیر اتاق اصناف بهارستان با اشاره به وجود ۲۱ هزار واحد صنفی در شهرستان بهارستان از ساخت و سازهای ناایمن و فاقد استاندارد در این شهرستان انتقاد کرد.

۲۰ هزار واحد صنفی بهارستان در خطر آتش سوزی

به گزارش جام جم آنلاین ، علی میرزایی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران گفت: فقط ۳۰ درصدِ واحدهای تولیدی و صنفی شهرستان بهارستان در محیط ایمنی برای کار فعالیت دارند که البته نمی توان گفت که همین مقدار هم از امنیت مطلوب و صد در صدی برای فعالیت برخوردارند.

وی در ادامه فعالیت رسته تولید کیف و کفش بهارستان را در محیطی ناایمن و فاقد استاندارد مورد اشاره قرار داد و افزود: تعداد واحدهای نا ایمنی که در رسته تولید کیف و کفش فعالیت دارند، بسیار زیاد هستند، متاسفانه تولیدکننده های کفش در زیر زمین های ناامنی مشغول به کارند به طوری که در سال گذشته چند واحد تولیدی و صنفی در بهارستان بر اثر آتش سوزی جان خود را از دست دادند.

میرزایی ادامه داد: نجاران بهارستان و پرداخت کاران شیرآلات و تجهیزات نیز در واحدهای فاقد استحکامی مشغول به کار هستند؛ بعضا دیده می شود که آنها در واحدهایی با سقف شیروانی فعالیت می کنند.

دبیر اتاق اصناف بهارستان با بیان این که حادثه دلخراش پلاسکو هشداری است تا به ساخت های و ساز غیرمجاز و غیرایمن پایان دهیم، تصریح کرد: متاسفانه اغلب ساخت و سازهای بهارستان فاقد استحکام کافی و بدون رعایت اصول فنی و ایمنی انجام شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر