jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۰۰۰۶۰۴   ۲۳ بهمن ۱۳۹۵  |  ۰۸:۴۴

مرد مهمان که با انگیزه سرقت طلاهای زن تنها، او ر ا خفه کرده بود، همراه همدستش بازداشت شدند و به جرایمشان اعتراف کردند.

قتل زن تنها برای سرقت 6 النگو

به گزارش جام‌جم، عصر 15 آذرامسال زنی با پلیس تماس گرفت و از غیبت مرموز دوستش در خانه‌اش در یکی از محله‌های اندیشه خبر داد. ماموران کلانتری با حضور در آنجا مشاهده کردند در آپارتمان زن میانسال قفل است. چند بار او را صدا زدند، اما کسی پاسخگو نبود. در این مرحله ماموران سراغ همسایه‌ها رفتند تا شاید آنها اطلاعاتی از سرنوشت این زن داشته باشند که با تحقیق از آنها معلوم شد او شب گذشته در خانه بوده و بعد از آن دیگر خبری از وی ندارند.

همین شک پلیس را برانگیخت که حادثه‌ای برای این زن در خانه‌اش رخ داده است. بنابراین پس از هماهنگی قضایی وارد خانه شده و با جسد زن میانسال در اتاق خواب روبه‌رو شدند. وسایل خانه نیز به هم ریخته بود.

با کشف جسد، موضوع مرگ مشکوک وی به پلیس آگاهی ویژه غرب استان تهران گزارش شد. در این مرحله تیمی از کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی و تیم بررسی صحنه جرم در محل جنایت حاضر شدند. آنها پس از بررسی‌های لازم متوجه شدند زن میانسال براثر خفگی به قتل رسیده و ساعاتی از مرگ او می‌گذرد.

با هماهنگی قضایی جسد به پزشکی قانونی منتقل شد. همزمان با تشکیل پرونده قضایی، ماموران زنی را که دوست مقتول بود برای ادامه تحقیقات به‌عنوان تنها مظنون پرونده به پلیس آگاهی فراخواندند. این زن در تحقیقات به افسر تحقیق گفت: مقتول و من، سال‌ها با هم دوست بودیم و به خانه یکدیگر رفت و آمد داشتیم. امروز که برای سرکشی به خانه‌اش رفته بودم، هر چه زنگ در آپارتمان را زدم کسی پاسخگو نبود. نگران شدم. زمانی که پلیس آمد و واردخانه دوستم شدم، دیدم او به قتل رسیده است. جز من دو نفر ازدوستانم هم به خانه او در رفت و آمد بودند.

با اظهارات زن جوان، دو دوست دیگر مقتول نیز برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی فراخوانده شدند. با تحقیقات از این افراد معلوم شد آنها ازدو هفته پیش با او در تماس نبودند و در این مدت به خانه‌اش نرفته و زمانی که برای تحقیقات به اداره آگاهی آمدند متوجه مرگ دوست خود شده‌اند.

در ادامه تحقیقات ماموران با تحقیق از خانواده مقتول متوجه شدند او با کسی اختلافی نداشته اما شش عدد النگوی وی به سرقت رفته است. همین سرنخ کافی بود که فرضیه به قتل رسیدن این زن با انگیزه سرقت طلاهایش قوت بگیرد.

جست‌وجوها ادامه داشت تا این که با گذشت حدود دو ماه از این جنایت ردپای مردی جوان که با مقتول در رفت و آمد بود، به‌دست آمد و او با دستور قضایی بازداشت شد.

مرد جوان با انتقال به اداره جنایی پلیس آگاهی ویژه غرب استان تهران بازجویی شد و سرانجام اعتراف کرد با همدستی دوستش این زن را به قتل رسانده‌اند.

متهم به افسر تحقیق گفت: من و مقتول مدتی بود که با هم آشنا شده و به خانه‌اش در رفت و آمد بودم. در این مدت اعتماد زن تنها را به خودم جلب کردم. در جریان این رفت و آمدها متوجه شدم او بتازگی شش عدد النگوی طلا خریده است. همین موضوع وسوسه‌ام کرد طلاهایش را سرقت کنم. نقشه دزدی طلاها را طراحی کرده و آن را با دوستم در میان گذاشتم. شب حادثه به عنوان مهمان به خانه اش رفتم. دوستم را هم با خود بردم.

وی افزود: در همین موقع دوستم دستمال آغشته به داروی بیهوشی را مقابل دهان زن میانسال گرفت تا او را بیهوش کرده و طلاهایش را سرقت کنیم که زن صاحبخانه مقاومت کرد. دوستم هم بناچار دستانش را به دور گردن او حلقه کردو زن میانسال را خفه کرد. بعد النگوهای طلای مقتول را از دستانش بریده و سرقت کردیم. سراسیمه بیرون آمدیم. از طریق زنی که از اقوام دوستم بود، طلاها را شش میلیون تومان فروختیم. پول به‌دست آمده را بین خودمان تقسیم کردیم.

با اعتراف‌های مرد آشنا، همدستش که به این جنایت دست زده بود شناسایی و بازداشت شد. وی نیز به قتل زن میانسال با انگیزه سرقت طلاهایش اعتراف کرد.

متهمان پس از بازسازی صحنه قتل روانه زندان شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رحیم
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
ببینید چقدر وضع اقتصادی خراب شده كه بخاطر شش میلیون آدم می كشند!!!
۰
۰
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
چرا باید یك زن مرد نامحرم رو به خونه اش راه بده باهاش رفت و امد داشته باشه، اون خانم هم كم مقصر نبوده ، تو دین ما محرم و نامحرم داریم
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
وضع اقتصادی یعنی چی؟بگواعتماد؟دوست داستن خراب شده.بگوابن روزگاربه چشمت هم اعتمادنكن
۰
۰

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر