jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۹۹۹۷۹۷   ۲۰ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۶:۲۸

اولین ربات گارسون ایرانی «هوشیار1» توسط تعدادی از جوانان کشورمان ساخته شد.

ساخت اولین ربات گارسون ایرانی «هوشیار1»

به گزارش جام جم آنلاین، اولین ربات گارسون ایرانی «هوشیار1» توسط تعدادی از جوانان کشورمان ساخته شد. از این ربات ها برای سرویس دهی در رستوران، کافه و فست فود ها استفاده می شود. نحوه کار این ربات به این صورت است که برای خوش آمد گویی و گرفتن سفارش، با استفاده از منوی لمسی تعاملی، به میز مشتری مراجعه می کند و سفارش مشتری را ثبت می کند. پس از آماده شدن، ربات غذای مشتری را به صورت خودکار به میز مربوطه تحویل می دهد.

تمامی این مراحل به صورت کاملا هوشمند، با در نظر گرفتن فضای محیط و بدون برخورد با افراد یا موانع انجام می گردد. برای ساخت این ربات از فناوری های بروز هوش مصنوعی همچون پردازش تصویر (بینایی ماشین)، مسیر یابی، کنترل و ناوبری خودکار استفاده شده است.

گفته می شود تیم تحقیق و توسعه شرکت ایمن ارتباط پویا سازنده اولین نمونه ی ایرانی ربات گارسون است.

استفاده از چنین ربات هایی برای سرویس دهی در رستورانها، طی چند سال اخیر در کشورهای صنعتی و پیشرفته مانند: ژاپن، چین، آلمان و آمریکا رواج پیدا کرده اما بدلیل هزینه های بالای تهیه و پشتیبانی و همچنین تفاوت های زبانی و فرهنگی تهیه و استفاده از مدل های مشابه خارجی امکان پذیر نیست.

عرضه عمومی این محصول دانش بنیان در نیمه اول اسفند ماه سال جاری (1395) انجام خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس www.hooshyarbot.com مراجعه نمایید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو