Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۹۵۹۶۰ ۱۰ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۹:۰۶

صادق خان، شهردار مسلمان لندن، منع وضع شده از سوی دونالد ترامپ برای ورود مسلمانان هفت کشور اسلامی به آمریکا را تصمیمی خجالت آور و سختگیرانه توصیف کرد.

شهردار لندن: منع ورود مسلمانان به آمریکا آبروریزی است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از العالم،صادق خان، اولین شهردار مسلمان لندن، منع وضع شده از سوی دونالد ترامپ برای ورود مسلمانان به این کشور را آبروریزی و سخت گیری بیش از حد نامید.

صادق خان گفت که آمریکا همیشه به پذیرفتن پناهجویان معروف بوده و رییس جمهور آمریکا نمی تواند از این مشکل جهانی چشم بپوشد.

وی همچنین توضیح داد:اگرچه همه کشورها حق دارند در حوزه مهاجرت پذیری سیاست خاص خود را داشته باشند، اما این سیاست با ارزش هایی همچون آزادی تناقض دارد.

وی همچنین از مواضع ترزا می نخست وزیر بریتانیا و مخالفت وی با سیاست ترامپ حمایت کرد.

خان اشاره کرد که اعمال منع ورود به کشور می تواند بر بسیاری از شهروندان بریتانیایی و از جمله شهروندان لندن که در دیگر کشورها متولد شده اند، تاثیر منفی بگذارد.

ترامپ روز جمعه گذشته قانونی را امضا کرد که به موجب آن شهروندان هفت کشور اسلامی از جمله پناهجویان سوری به مدت 120 روز اجازه ورود به امریکا را ندارند، علاوه بر این شهروندان کشورهای ایران، عراق، سوریه، سودان، یمن، لیبی و سومالی به مدت 90 روز نمی توانند وارد این کشور شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر