jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۹۵۷۵۲ ۱۰ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۱:۱۲

رئیس جمهور آمریکا روز شنبه در دفاع از فرمان اجرایی که مهاجرت به آمریکا را محدود می‌کند، اظهار داشت: این فرمان به معنای ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا نیست و این فرمان عملکرد خوبی داشته است.

ترامپ: قانون مهاجرت به معنای منع ورود مسلمانان نیست

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا،دونالد ترامپ به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: این فرمان به منزله ممنوعیت ورود مسلمانان نیست.

وی با دفاع از فرمانش گفت: عملکرد خوب آن را در فرودگاه‌ها و در اماکن دیگر شاهد بوده‌ایم.

ترامپ روز جمعه فرمان اجرایی را صادر کرد که برای چهار ماه ورود پناهجویان به آمریکا را محدود کرده و موقتا مانع از اقامت مسافران هفت کشور خاورمیانه از جمله ایران در این کشور می‌شود.

رئیس جمهور آمریکا افزود: این گام که در راستای عمل فوری و جدی به وعده انتخاباتی‌اش است از آمریکایی‌ها در برابر تروریسم حمایت خواهد کرد!

ترامپ تاکید کرد که فرمانش مربوط به مسلمانان نمی‌شود اما ممنوعیت‌های مربوط به این قانون با سخت‌گیری شدید اعمال خواهد شد و بررسی پیشینه متقاضیان ورود به آمریکا که به گفته او پیشتر انجام نمی‌شده، «با جدیت» انجام خواهد شد.

روز شنبه مقامات آمریکا بلافاصله این محدودیت‌ها را اجرایی کردند به طوریکه مسافران کشورهای مشمول ممنوعیت سفر به آمریکا در فرودگاه‌ها بازداشت شدند؛ این اقدامی است که با اعتراض گسترده در داخل آمریکا و خارج آن روبه‌رو شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر